Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Petrovice u Sedlčan – SK Rakovník 0 : 2 (0:1)

12.5.2013 25.kolo 1.A Třída

Na malém promáčeném hřišti získal SK Rakovník sice v tabulce s posledním, ale ne odevzdaným a lehkým soupeřem tři důležité body.

Již ve druhé minutě našel centr Setničky na malém vápně Severina, který však hlavou poslal míč mimo.

Domácí odpověděli střelou uvnitř pokutového území, kterou Doubrava vyráží na roh. Fotbal nahoru dolů pokračoval i dále a o vzruch se postarali i nejen brankové příležitosti. Pucholt v 6.minutě vystihl přihrávku domácí obrany a mohl postupoval sám na branku. V rozhodujícím okamžiku však zpomalil a vracející se obránce zblokoval jeho střelu na roh.

9.minuta přinesla vyloučení domácího hráče Štemberka, který bez míče fauloval Tvrze a po právu uviděl červenou kartu.

14.minuta přináší akci Rakovníka po levé straně, kdy Tvrz zatahuje míč k brankové čáře a centrem nachází Kaválka, který přeskakuje Hejla v brance domácích a posílá hosty do vedení 0:1.

Rakovník zatlačuje domácí na jejich polovinu. Severin střílí z 20 metrů těsně mimo, Kaválek hlavičkuje těsně mimo po rohu Matese. 34.minuta přináší akci Schwendta, který se uvolňuje po levé straně, finální přihrávka v jeho podání je však založením rychlého protiútoku Petrovic.

Ve výborné pozici se po centru Matese objevuje Červený, jeho hlavičku však ze „šibenice“ vytahuje Hejl na roh. Z trestného kopu se snaží ohrozit branku Rakovníka i domácí, ale přetažený centr končí v zámezí u rohového praporku.

Druhý poločas začal průnikem Schwendta, který šel sám na brankáře Hejla, v rozhodujícím okamžiku nastřeluje jeho tělo. Domácí se dostávají do brejkové situace 2:1 v 51.minutě, špatná přihrávka jejich šanci maří. V 54. minutě proniká obranou domácích Sklenka, je faulován, ale Kaválkem zahrávaný přímý kop končí nad brankou domácích. Petroviče se pokouší ohrozit Doubravu střelou z úhlu, ten bez problémů chytá Rozhodující okamžik přinesla 68.minuta utkání. Rohový kop zahrává Sklenka a míč zapadá přesně k zadní tyči Hejlovi branky 0:2.

Petroviče neskládají zbraně a snaží se z rychlých protiútoků ohrozit rakovnickou branku. Nejblíže byli v 75.minutě, kdy se Sedlák objevil sám před Doubravou ale z dobré pozice mířil vysoko nad. Pěkný fotbalový okamžik přinesla 80.minuta utkání. Kučera obloučkem našel na hranici velkého vápna Sklenku, který z voleje nádhernou střelou přinutil Hejla  ke stejně skvělému zákroku, kterým vytlačil střelu na břevno. V samém závěru utkání zahrávají Petrovice trestný kop, který končí mimo tyče Rakovnické branky.

Hodnocení:

Určitě jsme hráli se slabšími soupeři. Domácí mají perspektivní bojovný tým. Hráli důrazně na hranici pravidel, na malém hřišti dokázali eliminovat oslabení a bojovali do poslední minuty. My jsme dnes nepodali nijak oslnivý výkon. Chyběla nám trpělivost a větší rozvaha při finálním řešení situací. Dnes jsem spokojen pouze s výkony Doubravy, Sklenky a ziskem tří bodů.