Partneři klubu:
Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR 

Rakovnické derby diváky asi moc nepotěšilo

 SK Rakovník – Tn. Rakovník 0:0, na penalty 5:6

Domácí měli šanci jít do vedení ve 4. minutě, ale gólman Zach střelu Isteníka vytáhl od tyče na roh. Poté převzali iniciativu hosté, usadili se na polovině domácích, ale jejich snaha končila před pokutovým územím. Projektily Vecky a Konopáska, vypálené před velkým vápnem, šly mimo tyče.

Největší vzruch nudného prvního poločasu přinesla 42. minuta. Za obranu domácích se dostal P. Kučera, ale pak na malém vápně prohrál souboj s gólmanem Procházkou, který podle mínění hostů fauloval, a proto žádali penaltu.  Hlavní arbitr Asník však byl jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.

Po změně stran domácí opustili obranné zákopy a ve 49. minutě po dlouhém pasu Z. Červeného zmařil Schwendtovi šanci vyběhnuvší Zach.

O pět minut později se naopak blýskl i strážce domácí svatyně Procházka, který pohotovým zákrokem vytáhl hlavičku L. Kučery ze sedmi kroků nad břevno. V poslední půlhodině měli navrch domácí. V 66. minutě šel důsledně za míčem J. Červený, ve vápně přeloboval vyběhnuvšího Zacha, ale Špička merunu do sítě nepustil. Krátce nato Zach zachránil hosty od další pohromy, když vyrazil střelu Gašpárka z šestnáctky k tyči. Pak si poradil i s šancí Kaválka a v 76. minutě únik Gašpárka před vápnem zlikvidoval Vecka za cenu žluté karty.

V 84. minutě pumelici Sklenky z 20 metrů Zach s námahou vyrazil a Schwendtova dorážka šla do zámezí. Paní Štěstěna se usmála na Tatran i několik vteřin před závěrečným hvizdem sudího, kdy tvrdý trestný kop z rohu velkého vápna se otřel o břevno už bezmocného Zacha.

O postupujícím tedy musely rozhodnout penalty. Po sedmé sérii se nakonec radoval Tatran. Za domácí penaltu proměnili J. Červený, Schwendt, Sklenka, Kaválek a Procházka. Bránu netrefili Severin a Mates. Za hosty byli úspěšní Gögh, Šíma, L. Beneš, Zach, Vecka a L. Kučera. Vernerovi Procházka penaltu chytil.

SK Rakovník: Procházka – Z. Červený, J. Červený, Severin – Kučera (60. Hamouz) – Pucholt, Tvrz (60. Kaválek), Sklenka, Mates – Isteník (60. Gašpárek), Schwendt. Trenér Jiří Kučera.

Tatran Rakovník: Zach – Weis, Vecka, Hornof, Beneš – L. Kučera, Verner, Gogh, P. Kučera – Pidrman (14. Špička, 88. Šíma), Kudela (14. Konopásek). Trenér Václav Eck.