Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Rakovník – Slovan Velvary 8 : 2 (3:1)

19.5.2013 26.kolo 1.A Třída

Hosté bez distancovaného Muchy a těsně před výkopem zraněného Melichy nestačili na dobře kombinující domácí tým,který jim vrátil i s úroky podzimní porážku 1:5.

Domácí zahájili náporem a v 6.minutě uvolnil Sklenka Schwendta,který šel sám na brankáře ,ale mířil jen do něj. O minutu později mířil Kaválek z úhlu nad. 10.minuta přinesla gólovou tutovku po spolupráci Pucholt – Kaválek –Pucholt pro Tomáše Pucholta, kterého z 5-ti metrů vychytal Majtaník v bráně hostů. Ty se připomněli ve 13. minutě trestným kopem, který skončil mimo tyče Procházky. V 17.minutě zahráli Velvary malou domů.Sklenka přiťukl Kaválkovi a ten střelou do šibenice poslal domácí do vedení 1:0. Hosté se připomněli ve dvacáté minutě a bylo vyrovnáno, když se na podruhé dorážkou prosadil Šavrda 1:1. Tlak SK pokračoval i po obdržené brance, ale šance Tvrze, Schwendta a Pucholta brankové vyjádření nepřináší. Vedení se dočkali domácí ve 32.minutě. Sklenka zahrál dlouhý míč za obranu hostů, vyběhnuvší Majtaník míč podběhl a dobíhající Schwendt s Matesem kontrolují míč až do sítě. Sklenka byl i dalšího gólové situace domácích, když nádherně na čtyřicet metrů našel Kaválka, který si míč ideálně zpracoval, kličkou se zbavil obránce a zvýšil na 3:1. I druhý poločas se odvíjel za převahy Rakovníka, ale byli to paradoxně hosté, kteří se po zaváhání rakovnické obrany dostali k centru a hlavičkující Urban snižuje na 3:2. Domácí odpověděli v 60.minutě, když Severin dloubákem uvolňuje do vápna Matese, který vrací proti noze Pucholtovi a jeho křížná střela končí v šibenici hostující branky 4:2. 63.minuta přináší kombinaci Pucholt – Červený J., který dělá kličku brankáři, ale v rozhodujícím okamžiku padá. Gólostroj Rakovníka však pokračuje. 65. minuta akce po ose Sklenka – Kaválek – Schwendt končí u tyče 5:2, 75.minuta přináší rohový kop, který halvou zakončuje Severin na 6:2. 86.minuta další z pěkných kombinací SK, tentokrát po ose Schwendt – Pucholt – Kaválek a posledně jmenovaný střelou k tyči završuje hattrick 7:2. V 90. minutě vytahuje nejlepší fotbalista Kladenska Majtaník míč po osmé, když ho překonává Schwendt 8:2.

Hodnocení:

Dnes musí být diváci spokojeni. Viděli deset branek a spoustu pěkných akcí. Z mého pohledu kazí dojem několik nedostatků v obranné činnosti. Soupeři jsme vrátili podzimní porážku i úroky. Za ofenzivní činnost zaslouží naše mužstvo pochvalu.