Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

Sokol Vonoklasy - SK Rakovník 2 : 2 (1:1)

25.5.2013 27.kolo 1.A Třída

Na menší hrací ploše zkropenou vydatným deštěm začali lépe domácí. Chybu Severina u půlící čáry a následný rychlý protiútok stačil Červený skluzem odvrátit na roh. V 7.minutě již hostující obrana tak úspěšná nebyla. Dva prohrané souboje po dlouhém nákopu domácích poslali do šance Měchuru,který střelou do protipohybu hostujícího brankáře uklízí míč k tyči 1:0 Rakovník po obdržené brance zapnul na vyšší rychlostní stupeň a v 10.minutě Schwendtův aut našel ve vápně Isteníka, který si míč zpracoval a s přehledem vyrovnává 1:1. Veseleji mohlo být pro hosty o dvě minuty později, ale gólová střela Sklenky trefuje metr od brankové čáry stojícího Schwendta od kterého se odráží míč mimo. V 18.minutě se po pěkné kombinaci dostává do tutovky Pucholt, ale přestřeluje vysoko nad. 23.minuta utkání přináší trestný kop Rakovníka. Mates centruje do vápna,obrana Vonoklas odvrací s námahou na roh, který zahrává Pucholt a zcela volný Kaválek z malého vápna hlavičkuje do náruče brankáře.

Ryhlá kombinaci SK ve 26.minutě do křídelního prostoru na zcela volného Setničku, končí ve finále pouze nastřelením bránícího protihráče. Vonoklasy mohli jít do vedení ve 36.minutě, když Červený při vyvážení míče o něj přišel a domácí se ve třech řítili na branku Rakovníka, ale špatnou koncovkou se o šanci připravili. Hra je v této fázi oboustranně rozháraná. Přibylo ostřejších zákroků chyb v rozehrávce. Po jedné znich ve 40.minutě střílí domácí z 25 metrů – Doubrava vyráží na roh. Poločas

I vstup do druhé části hry vyšel lépe domácím a ihned po zahájení hry májí velkou šanci,která končí naštěstí pro hosty střelou mimo tyče. Poslat Rakovník do vedení může ve 48.minutě Schwendt, který postupuje z boku sám na brankáře, ten jeho střelu vyráží na roh. Kombinace Pucholta se Severinem v 56.minutě končí střelou Severina z 10 metrů mimo. O dvě minuty později Mates zahrává na půlící čáře aut tak „šikovně“, že z něj mají domácí rychlý protiútok a Vávra nastřeluje vybíhajícího Doubravu. V další gólové šanci se ocitá Schwendt v 60.minutě. V situaci sám na brankáře je opět úspěšnější strážce branky Vonoklas. 63.minuta domácí využívají opět chybu v rozehrávce Rakovníka a další skvělý zákrok Doubravy zachraňuje hosty od pohromy. Podruhé se do střelecké listiny mohl v 66.minutě zapsat Isteník. Sklenka uvolnil do strany velkého vápna Tvrze, jeho přihrávka však Markovi na malém vápně utíká do zámezí. A tak zahrozili domácí v 68.minutě a byla z toho vedoucí branka. Akce po levé straně,zpětná přihrávka, střela se odráží od břevna a nedůraznost hostujících bránících hráčů dovolila domácím dotlačit míč Vávrou do sítě podruhé 2:1.

70.minuta a další šance Vonoklas.Doubrava špatně rozehrává, ale v zápětí jasnou šanci domácích likviduje. Severin nádhernou kolmicí uvolňuje do úniku Červenýho, který však v 73.minutě vyrovnání odmítá a natřeluje jen nohy vybíhajícího brankáře – krásná akce. Tlak SK stoupá a byl to opět Červený který se dostal v 75.minutě po přihrávce Sklenky do úniku, jeho polostřela, polopřihrávka končí mimo branky. 80.minuta a centr do vápna domácí obrana odvrací ke Kaválkovi, jeho střelu se štěstím vyráží nohou brankář Vonoklas. Domácím viditelně dochází síly a další střela Kaválka z 12 metrů v 85.minutě míjí o centimetry tyč domácí branky. Hosté se dočkali o minutu později, když centr Sklenky prodloužil Gašpárek a míč zapadl k pravé tyči 2:2. V hektickém závěru se Rakovník snažil strhnout vedení na svou stranu, ale střele Pucholta chyběla razance a šance Červenýho zastavil ofsajd.

Hodnocení:

Pro diváky záživný fotbal, kde viděli čtyři branky a hodně dalších šancí na obou stranách nakonec asi se spravedlivou dělbou bodů. Pro mně zápas z našeho pohledu na mrtvici. Spousty chyb v rozehrávce, z kterých pramenily šance našeho soupeře a špatné řešení finálních částí útočných akcí s naprosto žalostnou koncovkou. Ke vší úctě k soupeři, musíme mužstvo jako mají Vonoklasy jednoznačně přehrát. Vše je o zodpovědnosti jak v kombinaci, obranné činnosti tak v zakončení každého hráče na hřišti. U některých jsem to dnes postrádal.