Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

Kučera J. (70.Gašpárek)
Mates (55. Tvrz);Sklenka,Schwendt; Pucholt
Červený J., Isteník
Připraveni: Jirásek,Doubrava

Sestava domácích: Jochman – Jirmann, Majtaník, Čablík, Klusáček – Mašek, Pospíšil, Hora, Stibor – Cimrman (70.Fedrhanc), Hořejší. Náhradníci: Dachovský a Volf.
Branky. 37.Hořejší – 78.Severin, 87.Červený, 89.Schwendt

Na nepříliš kvalitní hrací ploše rozhodli hosté o svém vítězství v samotném závěru,když dokázali zúročit svou převahu a proměnit k radosti velkého počtu svých příznivců v hledišti své šance v gólový efekt.
Za dusného počasí se utkání rozbíhalo zvolna a první vzruch přinesla akce domácích v 7.minutě ale Hamouz zblokoval pokus Hořejšího do autu.Domácí i nadále spoléhali na nakopávané míče na Hořejšího,ale převaha se stěhovala na kopačky Rakovníka a Jochman v brance domácích musel někdy i s velkou dávkou štěstí ukazovat své umění. V 21.minutě prošel do vápna Isteník,zpětnou přihrávkou našel Pucholta,který nastřeluje obránce na brankové čáře,další dorážku Červenýho z malého vápna vyráží Jochman na roh.Další rychlou kombinaci předvedli hosté o dvě minuty později,ale i tentokrát gólovku Červenýho zmařil Jochman za pomoci obětavých obránců. Aktivní Schwendt se uvolňuje ve 26.minutě přes dva obránce,ale míří jen do boční sitě.Slaný zahrozilo ve 30.minutě,kdy Pospíšil uvolnil Maška,ale rakovnická obrana ho v pokutovém území k zakončení nepustila. Ihned po rozehrání se po chybě při rozehrávce dostal ke střele Hořejší,ale míč minul o metr branku Procházky. Červený svým důrazem vybojoval míč u půlící čáry a namířil si to přes stopera domácích na branku,kde ho opět vychytal Jochman a vyrazil míč mimo tyče.Skóre utkání se měnilo k radosti domácích ve 37.minutě.Stibor dlouhým míčem našel Hořejšího,který se před pokutovým územím uvolnil a prostřelil přízemní střelou Procházku 1:0. Šanci vyrovnat měl opět Červený ve 40.minutě,když prošel po levé straně do vápna,jeho pokus však o centimetry minul branku domácích. 44.minuta přinesla perfektní kombinaci Rakovníka,při které postavili domácí do role diváků,Pucholt však sám proti Jochmanovi nechal vyniknout brankáře Slaného.Poločas
50.minuta a Pucholt střílí tvrdě k tyči,Jochman vyráží,dorážka Isteníka však postrádá razanci a míč končí v náruči domácího brankáře.Procházku nechal na druhé straně vyniknout u pravé tyče Mašek v 54.minutě,o dvě minuty později střela Isteníka letí těsně nad břevno.V 58.minutě zahrává Slaný roh ,míč z hlavičky Maška končí mimo.Rakovník dokázal i nadále zvyšovat tempo utkání a zatlačil domácí do hluboké defenzivy.Jeho hráči se neustále tlačili dopředu a nátlakovou hrou nutili domácí k chybám.Série rohů mezi 62.-65.minutou však brankové vyjádření nepřinesla. V 70.minutě posilují hosté útok a přechází na rozestavení 3-4-3 ve snaze alespoň o vyrovnání nepříznivého stavu. V 78.minutě zahrává Sklenka rohový kop,který nachází na zadní tyči Severina,který koníčkem vyrovnává 1:1. O minutu později Červený svým důrazem přešel přes Čablíka,jeho dělovka však orazítkovala jen tyč.Domácí,kterým viditelně v závěru docházely síly zakombinovali dvojicí Hořejší,Mašek,který nastřeluje v 85.minutě břevno.V 87.minutě Pucholt odebírá ve středu hřiště míč Pospíšilovi,posouvá na Schwendta,jeho tvrdou střelu Jochman vyráží před dobíhajícího Červenýho a ten střelou k tyči posílá hosty do vedení 1:2. O dvě minuty později Tvrz sebral míč v rohu pokutového území Jirmannovi,přihrává Schwendtovi,který prostřeluje Jochmana potřetí 1:3.V nastaveném čase ještě domácí nastřelují Hořejším tyč.

Hodnocení:
Dnes si odvážíme tři body zaslouženě.Neproměnili jsme několik vyložených šancí a soupeř nás za to potrestal vedoucí brankou,ale dobrou kombinační a nátlakovou hrou jsme dokázali strhnout vítězství v závěru utkání,kdy soupeři viditelně docházely síly,na svou stranu a za dnešní výkon musím mužstvu poděkovat.