Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník - Union Cerhovice 5:2 (2:0)

22.9.2013 - 7.kolo 1.A Třída

Domácí se před 144 platícími diváky pustili do soupeře s plným nasazením a už ve 2. minutě měl velkou šanci zajistit jim vedení Mates, jemuž však ve vápně utekl míč od kopačky a stal se lehkou kořistí gólmana Altmana. Bezbrankový stav se měnil o šest minut později, kdy Zdeněk Schwendt dalekonosným centrem našel v pokutovém území svého bratra Matěje, který uklidil míč k zadní tyči – 1:0. Po čtvrthodině hry Mates šel sám na Altmana, ale nastřelil jen jeho nohy. Hosté poprvé zaměstnali Doubravu v rakovnické brance až ve 25. minutě, kdy bez problému kryl střelu Pichlíka z 25 metrů. Krátce nato M. Kučera krásným pasem nabídl M. Schwendtovi příležitost zvýšit náskok Rakovníka. Jeho střelu Altman sice vyrazil, ale při dorážce byl faulován a Isteník nařízenou penaltu bezpečně proměnil – 2:0. Ve 36. minutě se mohl zapsat do listiny střelců Z. Schwendt, ale z malého vápna lobem Altmana nepřekonal. Na něm si pak vylámal zuby i jeho bratr Matěj a těsně před koncem prvního poločasu se štěstím vykopl i pumelici Severina z brankové čáry.
Tlak domácích pokračoval i po změně stran. Ve 48. minutě roh Matesa prolétl malým vápnem k M. Kučerovi, jehož hlavička skončila pod břevnem – 3:0. Až tento gól přiměl hosty k větší aktivitě a v 51. minutě Mantlíkem snížili na 1:3. Když o devět minut později Z. Červený ve vápně fauloval Pichlíka a Frydrych z pokutového kopu posunul ukazatel skóre na 2:3, začali mít příznivci Rakovníka obavy, že ani tříbrankový náskok nemusí k zisku bodů stačit. Hráči však infarktový závěr zápasu nepřipustili. V 67. minutě po jejich rychlém útoku střelu Matesa z šestnáctky srazil obránce rukou a rozhodčí Velebil ukázal na značku pokutového kopu. A exekutor Isteník se opět nemýlil – 4:2. Výhru pojistil v 73. minutě Severin po ideální přihrávce od Sklenky – 5:2. Brankový účet mohl ještě navýšit Mates, jehož projektil se zase odrazil od nohou Altmana, a v závěru utkání i M. Schwendt, který zahodil tutovku.
„Až na krátký výpadek za stavu 3:0, který hosté potrestali dvěma góly, jsem s výkonem našeho mužstva spokojený. Téměř celý zápas jsme měli výraznou převahu, a i když jsme dali pět branek, mohlo jich být ještě víc. Soupeře od větší pohromy zachránil brankář, který měl snad na nohou magnet, protože hodně našich střel se od nich odrazilo", s úsměvem řekl po utkání rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník - Union Cerhovice  5:2   9

SK Rakovník: Doubrava – Z. Červený, M. Kučera, Hornof, Severin – Mates, Pucholt, Sklenka, M. Schwendt – Z. Schwendt (72. Gašpárek), Isteník (79. Bohatý).
Autor: Jaroslav Mokrejš