Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Votice – SK Rakovník 1:1 (1:0)

28.9.2013 - 8.kolo 1.A Třída

Oba týmy od úvodního hvizdu rozhodčího Glogara nešetřily silami a divákům nabízely zajímavou fotbalovou podívanou. Akce se v rychlém sledu přelévaly ze strany na stranu a ani brankáři se rozhodně nenudili. První velkou příležitost jít do vedení měli domácí ve 20. minutě, kdy Procházka po rohovém kopu neudržel v rukavicích míč, ale na brankové čáře ho zastoupil Sklenka. Ten pak zanedlouho nabídl šanci M. Schwnedtovi, který však z deseti kroků přehodil nejen gólmana Soukupa, ale i bránu. Poté se blýskl Procházka, jenž zikvidoval pumelici exligového Viskupa. Ve 35. minutě Kučera našel v gólové pozici Z. Schwendta, ale jeho nevydařená hlavička šla vedle. Rčení, nedáš – dostaneš, se naplnilo o několik vteřin později, kdy dlouhý výkop votického brankáře prolétl středem hřiště ke Štorkovi, který střelou podél vyběhnuvšího Procházka poslal merunu do sítě – 1:0. Závěr prvního poločasu byl ve znamení snahy hostů o smazání gólového manka. Projektily Isteníka a Pucholta se štěstím odvrátili obránci a hlavička M. Schwendta po rohovém kopu Matesa o pověstný vlásek minula brankovou konstrukci. Rakovnický tlak pokračoval i po změně stran. Střelu Isteníka vykopl obránce z brankové čáry, pak Soukup zlikvidoval projektily Matesa a Sklenky. Hosté se srovnání skóre dočkali v 59. minutě, kdy J. Červený přešel přes tři protivníky do vápna, přihrál Isteníkovi, jenž mířil přesně k tyči – 1:1. Krátce nato další jejich rychlá kombinace končí pumelicí Isteníka nad. V 68. minutě měl Isteník po přihrávce Z. Schwendta na kopačce další tutovku, ale Soukup jeho střelu z deseti metrů vyrazil na roh. Pak naopak po brejku domácích ukázal své umění i Procházka. V 78. minutě mohl zajistit hostům vedení Z. Schwendt, ale špatným zpracováním pěkné přihrávky Matesa gólovku zazdil. V hektickém závěru se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu. V 80. minutě střelu domácích zastavila rakovnická tyč, poté Sklenka svůj únik zakončil lehkým projektilem do náruče Soukupa a nakonec hosty zachránil od pohromy Procházka, který vyrazil bombu Viskupa. „Podle mého názoru se utkání muselo divákům líbit. Hrálo se nahoru – dolů a ani o dramatické situace nebyla nouze. My jsme doplatili na neproměněné šance, ale zejména za výkon ve druhém poločase musím před svým týmem smeknout. Pohyb, důraz, kombinace, rychlost, prostě výkon podle mých představ. Na druhé straně musím ale uznat i kvalitu soupeře, který má zkušený tým a několikrát nás podržel Procházka. Vzhledem k šancím, které jsme si vytvořili, nejsem s remízou úplně spokojený, ale z horké votické půdy bod beru", poznamenal rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Procházka – M. Kučera, Hornof, J. Červený, Severin – Mates, Pucholt, Sklenka, M. Schwendt – Isteník (84. P. Červený), Z. Schwendt (84. Gašpárek). Trenér Jiří Kučera.

Autor: Jaroslav Mokrejš