Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

AFK Loděnice – SK Rakovník 0:2 (0:1)

26.10.2013 - 12.kolo 1.A Třída

Začátek zápasu byl ve znamení náporu domácích, kteří už v 10. minutě měli dvě velké příležitosti jít do vedení, ale střela Herejta z malého vápna trefila na brankové čáře stojícího Z. Červeného a následnou dorážku do sítě nepustil Kučera. Krátce nato bombu Herejta z úhlu Procházka vyrazil a poté kryl i přesně mířený projektil Horela. Ve 25. minutě naopak udeřilo na druhé straně hřiště, kde pronikajícího M. Schwendta ve velkém vápně fauloval F. Pospíšil a hlavní arbitr zápasu Pudil nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Isteník penaltu bezpečně proměnil – 0:1. Poté se hra převážně odbývala ve středu hřiště s řadou nepřesností na obou stranách. Oč méně bylo k vidění pohledných akcí, o to víc přibylo osobních soubojů. V závěru prvního poločasu měl domácí Horel dvě šance vyrovnat brankový účet, ale jeho hlavička z malého vápna po rohovém kopu Mráze šla nad břevno a pumelice zpoza vápna těsně minula brankovou konstrukci. Po změně stran měli míč častěji na svých kopačkách hosté. V 56. minutě Isteník krásnou uličkou vyslal na zteč soupeřovy svatyně Z. Schwendta, jehož střela z šestnáctky však skončila v koši gólmana. Zanedlouho měli domácí štěstí, když dělovka Sklenky z 20 metrů šla jen o centimetry vedle tyče. V 74. minutě po zpětné přihrávce Isteníka pálil M. Schwendt z hranice pokutového území nad. O dvě minuty později uviděl loděnický Herejt po druhé žluté kartě i červenou a musel odkráčet do sprch. Domácí se v nervózním závěru utkání snažili o vyrovnání. Přidali ještě více na důrazu, na což doplatil zraněním i J. Červený, ale rakovnická obrana si s jejich útoky poradila. Výhru hostů v 90. minutě pojistil M. Schwendt, který po přihrávce Sklenky proběhl mezi domácími zadáky do vápna a poslal merunu do sítě – 0:2. „V Loděnici se na zdejším jílovitém hřišti vždy hrál bojovný fotbal a tento zápas nebyl výjimkou. Navíc domácí, kteří už potřebují body jako sůl, hráli agresivně, někdy až na hranici únosnosti. O to víc jsme rádi, že jsme utkání zvládli a získali další tři body", řekl po nepříliš pohledném duelu rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Procházka – Z. Červený, M. Kučera, Hornof, Severin – Mates, J. Červený (77. Gašpárek), Sklenka, M. Schwendt – Isteník, Z. Schwendt. Trenér Jiří Kučera.

Autor: Jaroslav Mokrejš