Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník – Sokol Hostouň 2:0 (1:0)

03.10.2013 - 13.kolo 1.A Třída

Pro hosty začal zápas šokem, když Motlík ve 3. minutě ve snaze odkopnout míč do bezpečí před dobíhajícím J. Červeným jej poslal přes vyběhnuvšího gólmana Kolumbiče do vlastní šibenice – 1:0. O šest minut později střelu Sklenky z velkého vápna Kolumbič vytáhl od tyče na roh a krátce nato si poradil i s projektilem Isteníka. Tím úvodní nápor domácích skončil a hra se ve svižném tempu přelévala ze strany na stranu. Ve 14. minutě měl šanci srovnat brankový účet Slanina, ale nastřelil jen vyběhnuvšího Doubravu, kterému pak dal vyniknout i Motlík, jehož tvrdý trestný kop pod břevno nepustil. Naopak ve 25. minutě měl Kolumbič plné ruce práce s bombou Sklenky vypálenou z 23 metrů. V závěru prvního poločasu J. Červený nabídl šanci zapsat se do listiny střelců Pucholtovi, ale tomu obránci střelu zblokovali. Těsně před přestávkou měli domácí štěstí, když se v závaru před jejich brankou meruna odrážela od nohou hráčů obou týmů, aby nakonec skončila těsně vedle tyče. Do druhého dějství hosté vstoupili s ještě větším úsilím vyrovnat pro ně nepříznivé skóre, ale velmi dobrá rakovnická obrana jim k vážnějšímu ohrožení své svatyně moc příležitostí nedala. Protože se ale domácí nesoustředili jen na bránění, bylo 150 prokřehlých diváků svědky dramatického fotbalu s řadou pěkných akcí v podání obou mužstev. Skóre se mohlo měnit zejména v závěru utkání. V 72. minutě se po trestném kopu Sklenky volej J. Červeného z rohu malého vápna otřel o břevno hostů, poté čerstvý Z. Schwendt během tří minut zahodil dvě tutovky, které mu předložili Pucholt a J. Červený. V 78. minutě po rohovém kopu Matesa vykopl balon z brankové čáry Hofman, ale domácí se pojistky nakonec přeci jen dočkali. V 82. minutě zadákům soupeře utekl J. Červený, v pokutovém území nezištně přihrál volnému Z. Schwendtovi, který z malého vápna poslal míč do prázdné brány – 2:0. Hosté mohli vykřesat naději na výsledkový zvrat dvě minuty před koncem střetnutí, ale střela Jančára z osmi kroků se odrazila od jeho spoluhráče Tichého stojícího před rakovnickou brankou. „Zápas musím hodnotit jen kladně. Viděli jsme rychlý a důrazný fotbal, v němž jsme měli víc gólových šancí než zkušený soupeř, v jehož dresu nastoupilo i několik nedávných hráčů SK Kladno. Kdybychom některé tutovky nezahodili, mohlo být naše vítězství ještě vyšší, ale i tak jsem s výkonem našich hráčů spokojený," řekl rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Doubrava – Z. Červený, M. Kučera, Hornof, Severin – Mates (90. Setnička), Pucholt, Sklenka, M. Schwendt – Isteník (74. Z. Schwendt), J. Červený.

Autor: Jaroslav Mokrejš