Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Poříčí nad Sázavou – SK Rakovník 1:2 (0:1)

10.11.2013 - 14.kolo 1.A Třída

Na kluzkém jílovitém hřišti menších rozměrů se hrál od začátku utkání bojovný zápas. Po opatrné úvodní desetiminutovce poprvé vážněji zahrozili domácí, v jejichž dresu nastoupili i bývalí ligoví hráči M. Hašek a Havlíček, ale Doubrava si s jejich střelami zpoza velkého vápna bez problému poradil. Naopak ve 13. minutě mohlo udeřit na druhé straně, kdy J. Červený uvolnil Matesa, který přešel přes dva hráče, vrátil míč J. Červenému, jenž však bránu v dobré pozici netrefil. Krátce nato měl J. Červený další šanci zajistit hostům vedení, ale gólman Kumšta jeho hlavičku vytáhl nad břevno. Poté pumelice M. Schwendta šla těsně vedle. Bezbrankové skóre se měnilo až ve 41. minutě, o což se postaral nádherným gólem Isteník, jehož volej z více než 30 metrů skončil v šibenici – 0:1. Domácí mohli vzápětí z rychlého útoku vyrovnat, ale J. Stibůrek poslal míč nad břevno. Těsně před koncem prvního poločasu měli domácí ještě štěstí, když hlavička J. Červeného po rohovém kopu jen o centimetry minula jejich tyč. Druhé dějství se převážně odehrávalo na rakovnické polovině hřiště. Domácí si vytvořili několik šancí na korekci brankového účtu, ale J. Stibůrek z malého vápna magický obdélník netrefil, hlavička M. Stibůrka po centru Haška šla rovněž vedle, Šindelářův projektil olízl břevno a merunu mezi tyče neposlal ani Bouška. Hosté hrozili brejky. Gólmana Kumštu dvakrát prověřil J. Červený. První jeho střelu bez potíží kryl, ale s druhou měl plné ruce práce, aby ji vyrazil na roh. V 81. minutě utekl domácím zadákům z půlky hřiště Sklenka, který s domácím Havlíčkem byli nejlepšími hráči duelu, ale místo střely volil přihrávku na Isteníka, který byl v ofsajdu. Dramatické utkání vyvrcholilo v nastaveném času. V 92. minutě centr domácích propadl mezi Z. Červeným a Matesem k Šindelářovi, jenž ze sedmi kroků prostřelil Doubravu – 1:1. Domácí se pak hnali za výhrou, ale hosté jejich dlouhý centr do vápna odvrátili, míč si zpracoval Z. Schwendt, vyslal do úniku Sklenku, který v šestnáctce vrátil merunu Z. Schwendtovi, a ten ji poslal do odkryté svatyně – 1:2. „Po vyrovnaném prvním poločasu, v němž jsme Isteníkem dali málokdy vídaný gól, jsme po přestávce nejen hráli zbrkle, ale i zbytečně zalezli do obrany a přenechali tak iniciativu domácím. Když jsme přežili jejich šance, v nastaveném čase se štěstí nejdříve od nás odklonilo, aby se zase vrátilo. Vezeme tři body ze hřiště soupeře, jemuž se rozhodně neberou snadno. O to víc si jich cením," řekl rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Doubrava – Z. Červený, M. Kučera, Hornof, Severin – Mates, Pucholt, Sklenka, M. Schwendt – Isteník (70. Z. Schwendt), J. Červený. Trenér Jiří Kučera.

Autor: Jaroslav Mokrejš