Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník – FC Jílové 2:2 (1:2)

17.11.2013 - 15.kolo 1.A Třída

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně a čekala na chybu soupeře. Tu první udělali v 10. minutě domácí, kdy nechali hosty projít z vlastní poloviny až do svého pokutového území a nejmenší hráč na hřišti, sedmnáctiletý Novák, rychlý útok zakončil trefou do černého – 0:1. Hosté se však z vedení mohli radovat jen necelé dvě minuty, o což se postaral M. Schwendt, jehož střela z 23 metrů se nad strnulým gólmanem Krulišem odrazila od břevna do sítě – 1:1. Krátce nato dal o sobě opět vědět Novák, který z velkého vápna pálil do tyče Doubravovy svatyně. Ve 27. minutě utekl po křídle rakovnické obraně Řípa, ulicí našel na velkém vápně volného Dvořáka a bylo to 1:2. Domácí se až do konce prvního poločasu snažili smazat brankové manko, ale s jejich pomalými útoky, navíc komplikovanými i s řadou přihrávek dozadu, neměla dobře organizovaná jílovská obrana, které velel internacionál Jiří Novotný, větší problémy. Rakovnický nápor pokračoval i po změně stran. Mohl přinést ovoce v 53. minutě, ale hlavička Isteníka z malého vápna šla vedle. Otevřená zadní dvířka domácích pak mohl dvakrát potrestat J. Machýček. Doubrava mu však výbornými zákroky ani jednou radost neudělal. Tlak domácích pak sílil. V 68. minutě J. Červený zpětnou přihrávkou nabídl šanci k vyrovnání Pucholtovi, ale jeho projektil z osmi metrů nepustili do sítě obránci. Vzápětí po centru Matesa hlavičku Z. Schwendta Kruliš se štěstím vyrazil. Ten zanedlouho včasným vyběhnutím zlikvidoval i další slibnou příležitost Z. Schwendta. V 80. minutě pumelice M. Schwendta zpoza šestnáctky těsně minula zadní tyč jílovské klece. Domácí se odměny za bojovnost a úsilí dočkali ve druhé minutě nastaveného času, kdy pronikajícího J. Červeného ve velkém vápně srazil Janošov a Sklenka nařízenou penaltu bezpečně proměnil – 2:2. „Myslím, že jsme proti kvalitnímu soupeři promrhali první poločas. Chyběl nám pohyb, hráli jsme pomalu, zbytečně jsme ztráceli míče, soupeři jsme nechávali prostor k rychlým útokům, a ten nás za to dvakrát potrestal. Ve druhé půli jsme se zlepšili. Zejména v poslední půlhodině jsme hosty zatlačili do hluboké defenzívy, škoda jen, že jsme některé šance nedotáhli do úspěšné koncovky. Navíc nás ještě podržel Doubrava, který za stavu 1:2 chytil nájezd Machýčka. Nakonec se nám přeci jen podařilo vyrovnat z pokutového kopu, nařízeného po jasném faulu jílovského obránce. Bereme bod a už musíme pomalu myslet na jaro," řekl po utkání trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Doubrava – Mates, Z. Červený, Hornof, Severin – Pucholt, Sklenka, J. Červený, M. Schwendt – Isteník (66. Gašpárek), Z. Schwendt. Trenér Jiří Kučera.

Autor: Jaroslav Mokrejš