Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník – SK Lhota 2:0 (0:0)

09.03.2014 - 16.kolo 1.A Třída

Po opatrném začátku měli první velkou příležitost jít do vedení hosté, když ve 14. minutě Maroušek utekl středem hřiště domácím obráncům, ale ve vápně trefil jen vyběhnuvšího Doubravu. O deset minut později mohla Lhota udeřit podruhé.

Po centru aktivního Vitáska měl na kopačce tutovku v šestnáctce volný Mantlík, jemuž se však volej moc nepovedl a stal se lehkou kořistí strážce rakovnické svatyně. Po půlhodině hry naopak měli štěstí hosté, když trestný kop Sklenky z rohu velkého vápna jen o centimetry minul jejich zadní tyč.

Krátce nato útok dua Schwendt – Pucholt zakončil Isteník střelou z hranice pokutového území těsně vedle. Další šanci měl Isteník pět minut před koncem prvního poločasu, kdy si na velkém vápně hrudí zpracoval Pucholtův centr, ale jeho střela z otočky nemohla gólmana Vošmíka ohrozit.

Do druhého dějství vstoupili domácí náporem, ale obranný val zkušených i urostlých hostů byl pevný. Z něho pak vyráželi k brejkům. Nebezpečný byl zejména únik Rychlého, který zlikvidoval pohotovým zákrokem Doubrava.

Nedáš – dostaneš. V 59. minutě Mates využil nedorozumění Vošmíka s obránci, volný míč přihrál Isteníkovi, jenž se neukvapil a placírkou poslal merunu z deseti metrů do vzdálenějšího růžku lhotecké klece – 1:0.  Hosté pak opustili zákopy a vrhli se do útoku. Snaha o vyrovnání mohla zanedlouho přinést ovoce.

Domácí při autovém vhazování Marouška zaspali, ale na malém vápně nehlídaný Mantlík k zděšení hostů poslal balon mimo tyče. V 72. minutě také domácí ukázali, že i oni dovedou spálit stoprocentní šance. Mates ze čtyř kroků pálil do Vošmíka a Isteník dorážkou ze dvou metrů skoro přerazil břevno!
Trest mohl přijít záhy, ale vyběhnuvší Doubrava odvrátil pohromu, když v poslední chvíli ukopl balon Marouškovi. Další snahu hostů o srovnání brankového účtu zmrazil v 81. minutě Severin, jehož bomba z 18 metrů zapadla k zadní tyči – 2:0.

„V prvním poločasu jsme hráli pomalu, což byla voda na mlýn zkušených hostů. Ti soustředěně bránili a hrozili rychlými protiútoky, při nichž nás dvakrát pohotovými zákroky podržel Doubrava. Po změně stran jsme už byli pohyblivější a hostům přibývajícím časem i trochu docházely síly.
Bylo dobře, že jsme dali první gól my. Kdyby šli do vedení hosté, ještě více by se zaměřili na obranu, kterou bychom asi těžko překonávali. Dnes to byly vydřené body a lze i říci, že zápas vyhrál ten šťastnější," poznamenal rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Doubrava – Z. Červený, M. Kučera, Hornof, Severin – Mates, Sklenka, Pucholt, Z. Schwendt – J. Červený (82. P. Tvrz), Isteník (88. M. Tvrz). Trenér Jiří Kučera.

Autor: Jaroslav Mokrejš