Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Hvozdnice – SK Rakovník 0:0 (0:0)

15.03.2014 - 17.kolo 1.A Třída

Od začátku zápasu se za stálého deště hrálo ve svižném tempu nahoru dolů. První vážnější šanci měli v 6. minutě hosté, v jejichž sestavě oproti minulému utkání už chyběl Z. Schwendt, který v týdnu přestoupil do Tatranu Rakovník. Domácí gólman Vaňátko ale Isteníkův tvrdý trestný kop z 20 metrů vyrazil. Krátce nato dali i domácí po rychlém útoku možnost ukázat brankářské umění rakovnickému Doubravovi. Ve 13. minutě mohl změnit bezbrankové skóre J. Červený, který šel sám na Vaňátka, ten však jeho střelu odvrátil na roh. Naopak o dvě minuty později mohlo udeřit na druhé straně hřiště, kde již překonaného Doubravu na brankové čáře zastoupil Pucholt a vykopl merunu zpět do pole. Rakovničtí pak měli štěstí nejen ve 26. minutě, kdy trestný kop bývalého hráče Kladna Hlavy zastavilo břevno, ale i čtyři minuty nato, kdy domácí útočník obešel Doubravu, ale M. Kučera míč směřující do opuštěné klece nepustil. Účet nevyužitých příležitostí v prvním poločasu potom podtrhl J. Červený, který utekl domácí obraně, ale v koncovce bránu netrefil.

V úvodu druhého dějství měli častěji míč u svých kopaček hosté, ale projektily J. Červeného a Pucholta šly mimo tyče a střelu Isteníka strážce hvozdnické svatyně vyrazil do zámezí. V závěru dramatického zápasu několikrát zahrozili i domácí, kteří dvě minuty před koncem měli velkou šanci strhnout vítězství na svou stranu, ale Sklenka v hodině dvanácté jim merunu ukopl do bezpečí.

„I když se hrálo na těžkém, vodou nasáklém terénu, byl to kvalitní zápas, v němž mohla vyhrát obě mužstva. Šance k tomu měli domácí, kteří nastoupili pod vedením exligového trenéra Busty v kompletní sestavě, v níž nechyběli bývalí ligoví borci Řepka, Neumann, Mráz a další, ale i my. Bod beru, protože si myslím, že z hvozdnického hřiště i další týmy body snadno vozit nebudou", řekl po utkání rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Doubrava – J. Kučera, M. Kučera, Hornof, Severin – Mates, Pucholt, Sklenka, Z. Červený – Isteník (73. Gašpárek), J. Červený. Trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník v dalším kole I. A třídy přivítá v neděli 23. března v 15 hodin na svém hřišti Slovan Hradištko, s nímž na podzim prohrál 1:2.

Autor: Jaroslav Mokrejš