Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

FK Týnec nad Sázavou – SK Rakovník 1:4 (0:2)

03.05.2014 - 24.kolo 1.A Třída

Před domácí svatyní bylo od úvodního hvizdu sudího Mansoura živo. Neuplynula ještě ani minuta a gólman Vašák musel na dva pokusy zlikvidovat střelu Pucholta. Krátce nato projektil J. Červeného jen o centimetry minul brankovou konstrukci. V 8. minutě domácí měli opět štěstí, neboť hlavičku Severina zastavilo břevno.

O minutu později se již bezbrankové skóre měnilo, o což se po přihrávce J. Červeného postaral Pucholt – 0:1. Hosté měli i nadále častěji míč ve svém držení a Vašák si rozhodně na nedostatek práce nemohl stěžovat. Jeho umění vyzkoušeli J. Kučera, Sklenka a J. Červený. Týnečtí se nakopávanými míči snažili dostat za rakovnickou obranu, která jejich snahu o vyrovnání eliminovala.

Pozorný byl i brankář Doubrava, jenž za svá záda nepustil dvě nebezpečné střely k tyči. Ve 28. minutě mu navíc pomohlo i břevno, které zastavilo trestný kop domácích. Šest minut před koncem prvního poločasu Rakovničtí udeřili podruhé, když M. Kučera po rohovém kopu Žďánského napálil merunu pod víko domácí klece – 0:2.

Osm minut po změně stran se hosté postarali o další změnu na ukazateli skóre. Trestný kop Sklenky nasměroval do sítě J. Červený – 0:3. Domácí pak měli dvě slibné šance brankový účet korigovat, ale Doubrava byl proti. Naopak v 62. minutě se po hlavičce J. Červeného zase radovali hosté – 0:4.

Zanedlouho J. Červený mohl zkompletovat hattrick, když šel sám na Vašáka, ale jeho šanci mu i za cenu žluté karty zhatil vracející se Dvořáček. Snaha domácích vstřelit vedoucímu mužstvu soutěže alespoň jeden gól, byla korunována v 85. minutě, kdy hlavní arbitr duelu potrestal faul M. Kučery pokutovým kopem, který Kopta proměnil – 1:4.

„Podali jsme dobrý výkon a zaslouženě vyhráli. Kdybychom nezahodili některé slibné příležitosti, mohlo být vítězství ještě vyšší. Domácí, jimž hrozí sestup, se po většinu zápasu bránili. Za naši obranu se snažili dostat nakopávanými míči, s čímž jsme si poradili. Trochu mě mrzí, že jsme neudrželi čisté konto, ale i tak jsem spokojený a hráči zaslouží pochvalu," řekl po utkání rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Doubrava – Z. Červený (80. Vorel), M. Kučera, Hornof, Severin – Žďánský (63. P. Tvrz), J. Kučera, Sklenka, Pucholt – J. Červený (74. Mates), Gašpárek. Trenér Jiří Kučera.

Autor: Jaroslav Mokrejš