Partneři klubu:
Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR 

SK Rakovník – Poříčí nad Sázavou 4:2 (1:1)

08.06.2014 - 29.kolo 1.A Třída

V tropickém vedru byli v prvním poločase překvapivě aktivnější hosté a po zásluze se dostali ve 20. minutě do vedení hlavičkou Havlíčka po trestném kopu Pohorského. Následně zakončil sólo ze strany Hanzal do tyče a střelu Pavlečka zastavil kousek od brankové čáry M. Kučera. Domácí zahrozili až v závěru poločasu, když si na trestný kop na zadní tyči naskočil Gašpárek a s pomocí teče vyrovnal na 1:1.

Do druhého poločasu přestavěli Rakovničtí sestavu, zvýšili tempo hry a dopředu vyslali rychlého Ždánského, což bylo klíčové pro další průběh hry. Šance však byly na obou stranách, jenže góly stříleli jen domácí – Ždánský po pasu a následném sólu, Zd. Červený hlavou po trestném kopu, Ždánský přímo z rohového kopu o tyč a v 75. minutě to již bylo 4:1. A to ještě další šance domácí z brejků zahodili. Zejména když Severin vyslal kolmicí Sklenku, který přehodil gólmana, ale i branku.
I hosté na druhé straně mohli skórovat, ale Havlíček a Trpišovský ztroskotali na vyběhnuvším gólmanovi, Hanzal trefil po samostatné akci tyč a Říha z úhlu zamířil vedle. A tak až Říha na druhý pokus zakončil sólo podél gólmana po přihrávce O. Páva.

 „V první půli jsme nehráli nejlépe a soupeř stále žil, pak se ale projevila fyzička i to, že máme mladší tým," řekl k utkání hráč Jakub Sklenka. 

SK Rakovník: Pešek – Z. Červený, Hornof, M. Kučera 40. Severin), Žďánský – Bystřický, Sklenka, Kučera J., Mates – Gašpárek, Pucholt. Trenér Jiří Kučera.

Autor: Bianka Joglová