Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník – SK Rejšice 2:2 (0:1)

14.09.2014 - 6.kolo Krajský přebor

Lépe začali domácí, kteří si v první desetiminutovce vytvořili tři brankové příležitosti. Nejprve nájezd Pucholta po pravé straně se štěstím vykopl brankář na roh, průnik J. Červeného do vápna a následná přihrávka prošla malým vápnem, kde ji o centimetry minuly kopačky nabíhajícího Isteníka a Pucholta. Do vápna prošel i Severin, udělal kličku brankáři, ale byl zezadu sražen obráncem a následoval pokutový kop.

K jeho exekuci se postavil Isteník, ale brankář Tvaroh jeho úmysl vystihl a střelu chytil. Tento okamžik se projevil na domácích hráčích a naopak do té doby bezradní hosté ožili. Dvakrát stačila domácí obrana zastavit nebezpečné útoky vystavením soupeře do postavení mimo hru, ale další chybu ve středu rakovnické obrany už hosté využili. Falta nadvakrát prostřelil Šimka – 0:1.

Dlouhý výkop Šimka poslal do úniku J. Červeného, který ve finální přihrávce na Pucholta trefil obránce. Dramatický byl závěr prvního poločasu. Ve 41. minutě Pucholt uvolnil do vápna J. Červeného, jeho křižná střela skončila těsně mimo levé tyče. Štěstí stálo při domácích ve 43. minutě, kdy Mikšovský zakončil odražený trestný kop střelou do tyče.

Druhý poločas začal snahou Rakovníka o změnu nepříznivého stavu. Isteník hlavičkoval z penalty nad branku. Rejšice kontrovaly Faltou, jeho střelu vytlačil Šimek na roh. Následný rohový kop našel hlavu Kopeckého, ale Šimek v brance domácích byl opět připraven. V 56. minutě předvedli hosté přímočarou akci, kterou zastavil až za cenu faulu vybíhající Šimek a kopala se penalta, kterou Horváth s přehledem proměnil – 0:2.

Rakovník působil v této fázi dost bezradně a hosté kontrolovali průběh hry. Až v 69. minutě proběhl po pravé straně hostující obranou Ždánský, který zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Sklenku, ten však z 10 metrů mířil mimo. Tato povedená akce, i když bez brankového efektu, domácí „nakopla" k tlaku, který zužitkoval po centru Ždánského hlavou Severin – 1:2.

Domácí se tlačili před branku hostů, ale ve finále neuspěl Červený, Hartman ani Plaček. Diváci viděli velmi kvalitní a dramatický závěr utkání, který vyvrcholil v nastavení. Centr do pokutového území hosté odvrátili k Hartmanovi, jeho střelu volejbalovým způsobem srazil Putorik rukou a rozhodčí Nehasil bez váhání ukázal na značku pokutového kopu potřetí. J. Červený souboj nervů s brankářem Tvarohem tentokrát ustál a rozhodl o dělbě bodů.

SK Rakovník: Šimek – Ždánský, Červený Z., Hornof, Severin – Tvrz P., Sklenka, Kučera J. (60. Hartman), Pucholt – Isteník (81. Plaček), Červený J.

Hodnocení trenéra Jiřího Kučery:

Utkání jsme začali dobře a v 10. minutě jsme mohli vést 2:0. Po neproměněné penaltě na nás padla deka a hosté ožili a byli do konce prvního poločasu lepším týmem. Ani druhý poločas jsme nezačali nejlépe.Na rozdíl od minulých kol dnes v žádném případě nemohu být spokojen s obrannou činností. Hlavně střed obrany nám dnes moc nefungoval a nabídli jsme soupeři v dnešním utkání snad víc možností než v uplynulých pěti kolech všem soupeřům dohromady. Dnes se nám nedařilo, jak bychom chtěli, ale za bojovnost až do konce utkání, že jsme to ani za stavu 0:2 nevzdali, patří mužstvu veliký dík.

Autor: Bianka Joglová