Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

FK Brandýs nad Labem - SK Rakovník 3:0 (2:0)

13. 08. 2016 - 1. kolo ONRÁŠOVKA Krajský přebor

Fotbalisté SK Rakovník k prvnímu utkání sezony odjeli bez řady zraněných hráčů základní sestavy a disciplinárně potrestaného Pucholta. Trenér Libor Šíma musel tedy sáhnout do rezervního týmu, aby vůbec dal dohromady základní jedenáctku. Brandýs nad Labem je nováčkem Krajského přeboru, ale v I. A třídě byl naprosto suverénní a zaslouženě a s předstihem postoupil.

Brandýs nad Labem – SK Rakovník 3:0 (2:0)

Natěšený nováček do utkání vstoupil velmi aktivně. Z počáteční aktivity pramenila série rohových kopů. V 11‘ si na roh na zadní tyč naběhl Folwarczny a zcela nehlídaný otevřel brankový účet zápasu – 1:0. Ve 33‘ si do vápna naběhl aktivní Maršner, zbavil se obránce a střelou na zadní tyč poslal domácí do dvoubrankového vedení – 2:0. Hosté se v prvním poločase dostali jen k jedné vážnější příležitosti, a to když Plaček vrátil míč do vápna a rakovnická posila Nwogu střelou z otočky zamířila vedle branky. Více se již v prvním poločase nestalo. Výrazně aktivnější domácí tým se zaslouženě dostal do vedení.

Pro vývoj druhého poločasu bylo klíčové, že se domácím zranil Maršner po souboji s P. Tvrzem a v 54‘ opustil hřiště. Ve 49‘ mohl vedení domácích navýšit Kubeš. Šel sám na Kabeleho, ale ten střelu zneškodnil na rohový kop. Zhruba po hodině hry domácím došly síly a hra se vyrovnala. Dokonce aktivnější byli hosté, ale Brandýs poctivě bránil a Rakovník se nedostal k vážnější příležitosti. Ve druhé minutě nastavení již otevřené obraně hostů utekla trojice domácích hráčů a Kovařík bez problému zakončil do prázdné branky – 3:0.

SKR: Kabele – P. Tvrz, Plaček (82. Rohla), Beneš, Mates – R. Hamouz, Sklenka, Faigl (75. M. Tvrz), Nováček (62. Kaňák) – Isteník, Nwogu. Trenér: Libor Šíma.