Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

FK Kněževes - SK Rakovník 2:4 (1:2)

31. 08. 2016 - 1. kolo AGRO CS pohár

V prvním kole Agro CS poháru SKFS se představili obhájci trofeje z Rakovníka na půdě Kněževsi, která v poháru startují díky prvenství v okresním poháru. Domácí mužstvo v předkole poháru vyřadilo Zavidov po výhře 3:1. Hosté z Rakovníka přijeli k utkání s rezervním týmem posíleným o dva hráče A-mužstva.

FK Kněževes – SK Rakovník 2:4 (1:2)

Hosté do utkání měli výborný vstup. Hned ve 2‘ zahodil jasnou brankovou šanci Plaček, když postupoval sám na Lennera, ale při zakončení přeloboval s Lennerem i branku. Další velkou šanci měl Plaček v 10‘, ale znovu na Lennera nevyzrál. V 15‘ získal M. Tvrz míč na obranné polovině, vyvezl jej na útočnou polovinu a parádní kolmicí našel Votroubka, který postupoval sám na Lennera. Mladý rakovnický záložník míč ještě předložil na volného Plačka, který zakončil do odkryté svatyně – 0:1. O pět minut později utekl obraně domácím rychlonohý Nwogu a jeho střelu zastavil až obránce stojící na brankové čáře. Pohotový Votroubek ovšem míč dopravil do sítě – 0:2. Ve 24‘ našel domácí kapitán Vrábík dlouhým míčem volného Holečka, který střelou z otočky nedal Peškovi šanci – 1:2. Další vážnější šance se již v prvním poločase na jedné, či druhé straně nestala.

Podobně jako do prvního dějství měli hosté vynikající nástup do druhé půle. Hned po pár sekundách hry našel Z. Červený dlouhým nákopem za obranou nabíhajícího Votroubka, který byl u míče dříve než hostující Lenner. Rakovnický hráč si míč píchl okolo Lennera a následně zakončil do prázdné branky – 1:3. O minutu později se na Lennera řítil mladík Galia, ale v obrovské příležitosti zakončil svoji střelu vedle branky. Domácí Vrábík se postupem času vysunul na hrot kněževeského útoku a sváděl ostré souboje s Kýzlem a Červeným. A právě domácí kapitán Vrábík v 70‘ vykřesal pro domácí tým naději, když překonal Peška – 2:3. Hosté měli zajímavé příležitosti v podání Nwogua či Plačka, ale ani jedna z nich zůstala nevyužita. Za domácí tým se objevil v obrovské šanci střídající Kříž, ale včas nezakončil a navrátivší Hamouz ho připravil o míč. Definitivní podobu výsledek dal právě mladičký Hamouz, když svojí střelou z 20 metrů překvapil Lennera v brance – 2:4. V druhém kole si SK Rakovník zahraje v Klobukách, které vyřadili Nové Strašecí 4:3 po penaltách.

FK Kněževes: Lenner – Vaníček, Vrábík, R. Čihař, Kollár – Miksa, Hrubý, P. Čihař, Hanych (78. Kříž) – Večeřa, Holeček. Hrající trenér: Jan Vrábík.

SK Rakovník: Pešek – M. Tvrz (46. Galia), Kýzl, Z. Červený, Titlbach – Votroubek, Hertl (46. R. Hamouz), Jirásek, Mates – Nwogu, Plaček. Trenér: Tomáš Rendl.