Partneři klubu:
Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR 

SK Rakovník - ČLU Beroun 4:3 po pen. (1:3)

 04. 09. 2016 - 4. kolo ONDRÁŠOVKA krajský přebor

Fotbalisté SK Rakovník v minulém kole přivezli dva body z Mnichova Hradiště a do posvícenského zápasu s Berounem vstupovali s jednoznačným cílem. Porazit doma Beroun a vyšvihnout se v tabulce do horní poloviny tabulky. Rakovnickým chyběli v základní sestavě nemocní Pucholt s Marešem. Zcela zdráv ovšem konečně byl motor rakovnické ofenzivy Jaroslav Červený.

SK Rakovník – ČLU Beroun 4:3 po pen. (1:3)

Domácí měli do utkání fantastický vstup, neboť hned po pár sekundách hry našel Sklenka z volného kopu hlavu Nwogua, který vstřelil první branku v rakovnickém dresu – 1:0. Rychlá branka ovšem nepřinesla na domácí kopačky klid, nýbrž velké uspokojení a tempo hry začali diktovat hosté z Berouna. V 9‘ se do zajímavé příležitosti dostal hostující Pipiška, ale jeho střelu vychytal Kabele. O minutu později prohrál Fojtík na vápně souboj s Krůtou, který se dostal až před Kabeleho. Domácí brankář již měl míč v držení. Ten mu ovšem vypadl a Krůta zakončil do prázdné branky – 1:1. V 17‘ utekl domácí Červený a před brankou našel Vilda, který ovšem trefil jen břevno. Ve 20‘ domácí zahráli špatně rohový kop a berounští hráči se dostali do rychlého kontru. Hostující hráč nejprve trefil břevno, ale dobíhající Duchoň hlavou poslal hosty do vedení – 1:2. O pět minut později bylo v domácím areálu ještě větší ticho, neboť střílený centr Krůty skončil až za Kabelem – 1:3. Definitivní hřebíček do rakve domácích mohli hosté přidat ve 29‘, kdy hostující útočník nevyzrál tváří v tvář s domácím brankářem.

Po poločasové bouřce v šatně domácích se na hřišti objevilo zcela jiné mužstvo – bojovné, odhodlané, důrazné. V 53‘ se po pěkné individuální akci prosadil Nwogu, který obešel dva protihráče a prošel až před Hejcmana, kterého chytře obstřelil – 2:3. V 61‘ šel hostující hráč sám na Kabeleho, ale ten nájezd zneškodnil. V 77‘ nastal velký závar před brankou hostí, který vyřešil až Červený střelou za Hejcmana – 3:3. O dvě minuty později zatáhl Ježek za záchrannou brzdu, když zastavil domácího Nwogua a uviděl druhou žlutou kartu. V 83‘ našel Nwogu krásným centrem Hamouze, který nedokázal ve skluzu dopravit míč za Hejcmana. O tři minuty později měl velkou šanci také P. Tvrz, ale podobně jako Hamouz nedokázal míč dostat do sítě.

O vítězi posvícenského utkání museli rozhodnout pokutové kopy. V nich se představilo celkem 18 střelců a jen hostující Pipiška v 9. sérii neproměnil, když trefil atrakci za brankou. V domácím dresu postupně proměnili: Fojtík, Pucholt, Sklenka, Kabele, Mates, Nwogu, Beneš, Jirásek a P. Tvrz.

SKR: Kabele – P. Tvrz, Beneš, Fojtík, Severin – Mates, Sklenka, Nováček (46. Hamouz) – Vild (57. Jirásek), J. Červený (83. Pucholt), Nwogu. Trenér: Libor Šíma.