Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Rakovník - SK Slaný 2:1 po pen. (1:1)

18. 09. 2016 - 6. kolo ONDRÁŠOVKA Krajský přebor

Domácí lodivod Libor Šíma měl k dispozici konečně plný kádr. Jediné co mu mohlo kazit náladu, tak byl víkendový déšť, který nedovolil sehrát utkání na hlavním hřišti. Rakovničtí hráči tedy hráli na rezervním hřišti.

SK Rakovník – SK Slaný 2:1 po pen. (1:1)

Domácí tým na hosty ze Slaného doslova vlétl a v prvním poločase domácí předváděli fotbal, který se musel příchozím divákům líbit. V 7‘ se řítil na Sedláka rychlonohý Nwogu, ale tentokrát si rakovnický střelec na brankáři vylámal zuby. Aktivní domácí byli za neproměnění své velké šance potrestáni Galbavým, který parádní střelou otevřel skóre zápasu – 0:1. Postupem hry své velké šance neproměnili Pucholt či dvakrát Severin. Ve 29‘ se již domácí radovali zásluhou parádní akce Pucholta a Nwogua. První jmenovaný našel na vápně Nwogua, který střelou z otočky vymetl šibenici Sedlákovy branky – 1:1. Skóre mohl otočit po Sklenkově rohu ve 33‘ Červený, ale jeho dobré zakončení bylo zblokováno. Bohužel domácí své velké šance neproměnili, a proto se šlo do kabin o přestávku za vyrovnaného stavu.

Druhý poločas již nenabídl tak atraktivní podívanou jako první dějství. Znovu se v šanci ocitl domácí Červený, ale jeho střela po rohu byla znovu zblokována. O dvě minuty později Nwogu sklepl míč P. Tvrzovi, ale ten přestřelil Sedlákovu branku. V 58‘ Sklenkův trestný kop vyrazil Sedlák na roh. A v 83‘ mohli o svém vítězství rozhodnout také hosté, ale jistý Kabele dobře zneškodnil nepříjemnou střelu hostů. Další akce na obou stranách nebyly dotaženy do zdárného konce, a tak o vítězi rozhodovaly pokutové kopy.

V domácí brance hned první penaltu chytil Kabele Hořejšímu, zatímco Červený proměnil. V druhé sérii ovšem domácí Pucholt trefil břevno a bylo srovnáno. Sklenka, Nwogu i Fojtík svůj pokus proměnily. V hostujícím dresu podobně jako Pucholt trefil Galbavý břevno, a tak si v této sezoně již počtvrté připsali hráči SKR bonusový bod za výhru na pokutové kopy.

SKR: Kabele – Beneš, J. Červený, Fojtík, Severin – P. Tvrz, R. Hamouz (53. Vild), Sklenka, Mareš (58. Jirásek) – Pucholt, Nwogu. Trenér: Libor Šíma.