Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Rakovník - Sokol Nové Strašecí 2:1 po pen. (0:1)

16. 10. 2016 - 10. kolo ONDRÁŠOVKA krajský přebor

V 10. kole Ondrášovka krajského přeboru byl na pořadu regionálně velmi sledovaný duel. SK Rakovník přivítal na svém hřišti nedaleké Nové Strašecí. V utkání se představila řada hráčů, kteří oblékali oba dva dresy. Zajímavostí utkání byli také oba dva trenéři, neboť současný novostrašecký trenér Procházka v loňském roce trénoval SK Rakovník, zatímco současný rakovnický lodivod Šíma v minulém roce vedl Nové Strašecí v Divizi A. Před samotným výkopem utkání ještě proběhlo poslední rozloučení s Markem Isteník, který v průběhu podzimní části zamířil do týmu Miroslava Procházky.

SK Rakovník – Sokol Nové Strašecí 2:1 po pen. (0:1)

V první vážnější příležitosti se objevili domácí ve 4‘, kdy Nwogu obral Duchoně u pomezní čáry o míč, vnikl do vápna a předložil míč Sklenkovi na velké vápno. Jeho střelu ovšem hostující obrana zbklokovala k nohám P. Tvrze, který svým volejem neohrozil Doubravu v brance. Hosté postupným časem převzali otěže hry a byli v utkání jednoznačně aktivnějším či bojovnějším týmem. V 11‘ Ducár po rozehrání rohového kopu parádně našel výborně nabíhajícího Duchoně, který své zakončení výborně načasoval a rakovnická obrana byla bezmocná – 0:1. Do konce prvního poločasu se domácí tým nedostal k vážnějšímu ohrožení Doubravy. Nové Strašecí bylo aktivnější, ale vyprodukovalo již pouze střelu Kapka, která ovšem postrádala větší razanci.

Do druhého poločasu domácí tým nastoupil s mnohem větším odhodlání a na hřišti to bylo vidět. V 65‘ Kabele dlouhým nákopem poslal míč na polovinu hostů. Do souboje o míč se zapojila dvojice novostrašeských stoperů a střídající Vild. Míč nezasáhl nikdo a propadl za obranu hostů, čehož využil kanonýr Nwogu k samostatnému úniku a následnému přehození Doubravy – 1:1. O pět minut později našel Hartman z volného kopu parádně L. Mrázka, který ovšem v dobré pozici zamířil hlavou nad. V 77‘ vybojoval Nwogu míč na polovině hřiště narazil si jej s Pucholtem a vnikl do vápna, kde následně hledal nabíhajícího Matese, se kterým se ovšem vrátil důrazně hrající Hartman a odkopl míč do zámezí.  O pár minut později se po rohovém kopu hostů dostali domácí k rychlému brejku, který zastavila ruka vracejícího se Svobody. Sklenka z následného trestného kopu z 20 metrů parádně zamířil přes zeď na Doubravu branku, ale zákrok novostrašeckého brankáře byl ještě parádnější. Druhý poločas nabídl oboustranně vynikající zápas a skoro tři stovky přítomných diváků se museli bavit. Když už se zdálo, že utkání dojde k pokutovým kopům, tak se z ničeho nic dostal do brejků hostující Ducár, který ustál snahu Matese o zastavení akce a řítil se sám na Kabeleho. Rakovnický brankář se nenechal překonat a díky jeho dobrému zákroku utkání došlo k pokutovým kopům.

Při penaltovém rozstřelu domácí tým potvrdil, že čtyři výhry v předchozích rozstřelech nebyly náhodné a připsal si již pátou výhru po pokutových kopech. V domácím dresu proměnili: J. Červený, Pucholt, Sklenka, Fojtík a Kabele. Beneš poslal míč vysoko nad branku. V hostujícím dresu proměnili: Ducár, Kapek, L. Mrázek a Doubrava. Pokus J. Mrázka vychytal Kabele a Duchoň přestřelil branku. Po své úspěšné penaltě obdržel druhou žlutou kartu v utkání hostující Kapek za nevhodné gesto vůči divákům.

SKR: Kabele – Galia (25. Mates), J. Červený, Fojtík, M. Beneš – Mareš (57. Vild), R. Hamouz, Sklenka, P. Tvrz – Nwogu (87. M. Tvrz), Pucholt. Trenér: Libor Šíma.

NS: Doubrava – Bláha (80. Soukup), J. Mrázek, Duchoň, Mžourek – Kapek, L. Mrázek, Hartman (90. Zuska), Ducár – Isteník – Svoboda. Trenér: Miroslav Procházka.