Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Rejšice - SK Rakovník 4:0 (3:0)

22. 10. 2016 - 11. kolo ONDRÁŠOVKA krajský přebor

Fotbalisté SK Rakovník chtěli v 11. kole Ondrášovka krajského přeboru navázat na bodový zisk z derby s Novým Strašecím i na půdě třetích Rejšic, které ovšem nepatří mezi oblíbené soupeře rakovnického týmu. Utkání se hrálo na výborně připraveném hřišti za stálého deště a po 90 minutách hry se nakonec z jasného vítězství radoval domácí celek.

SK Rejšice – SK Rakovník 4:0 (3:0)

Hosté do utkání vstoupili poměrně kvalitně a prezentovali se pěknou akcí z levé a následně i pravé strany. Ve 3‘ vybojoval Bělík míč ve středu hřiště a poslal na Zikmundu parádní kolmici mezi rakovnické stopery. Zikmunda obstřelením Kabeleho poslal domácí tým do vedení – 1:0. V 9‘ si Kabele vyběhl na dlouhý míč za rakovnickou obranu, ale ve skluzu ho jen přihrál k nohám domácího Bělíka a ten zakončil do odkryté branky – 2:0. O deset minut později obral Bělík P. Tvrze o míč a krásně uvolnil Zikmundu, ale ten tentokrát jen minul Kabeleho branku. V polovině prvního poločasu hostující obrana přestala hrát, protože viděla dva domácí hráče v ofsajdu. Ti se ovšem do hry nezapojili a za míčem sprintoval Bělík z vlastní poloviny. Zatáhl míč do vápna hostů a následně našel před brankou Zörklera, který se zakončením z bezprostřední blízkosti neměl problém – 3:0. Ve 35‘ našel Jirásek parádním centrem Vilda, ale ten zakončil hlavou těsně nad branku. Hosté měli před koncem prvního poločasu dvě obrovské příležitosti na snížení. V první z nich vystihl aktivní Vild malou domů, udělal brankáři kličku a následně před brankou hledal P. Tvrz. Před ním však míč na poslední chvíli odkopl navrátivší obránce. V druhé příležitosti se ocitl Pucholt, ke kterému se odrazil míč po rohovém kopu, ale jeho střelu levačkou k tyči Novák lapil.

Druhý poločas již nenabídl tak atraktivní podívanou jako první dějství. Domácí tým si hlídal své vedení a nikam se příliš nehnal. V 55‘ našel Sklenka z volného kopu na zadní tyči zcela volného Nwogua, ale ten zamířil mimo odkrytou branku. Definitivní hřebíček do snahy hostů zasekl Zikmunda, který využil špatného vyběhnutí rakovnického brankáře při volném kopu a hlavou zamířil do odkryté branky – 4:0. Následně dal rakovnický trenér Šíma šanci rakovnickým mladíkům a náhradnímu brankáři Peškovi. Ten se prezentoval v 88‘ jedním parádním zákrokem, když nedovolil Zikmundovi zkompletovat hattrick.

SKR: Kabele (70. Pešek) – Beneš, Fojtík, J. Červený, P. Tvrz – Jirásek (70. Čech), Pucholt, R. Hamouz (62. Mates), Sklenka – Nwogu (70. Mareš), Vild. Trenér: Libor Šíma.