Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

ČLU Beroun - SK Rakovník 2:5 (0:2)

sobota 01. 04. 2017 - 19. kolo Ondrášovka KP

Po dvou výhrách v řadě čekal na hráče SK Rakovník Beroun. Berounští v prvních dvou kolech dvakrát zvítězili na umělé trávě, a proto se rozhodli, že utkání proti Rakovníku odehrají na umělé trávě. Beroun totiž na jaře prohrál jen na přírodní trávě. Utkání ale vůbec nepotvrdilo fakt, že by Berounským měla umělá tráva více vyhovovat.

ČLU Beroun – SK Rakovník 2:5 (0:2)

První šance v zápase byla k vidění po pár sekundách hry, kdy hosté zahrávali rohový kop. Sklenkův střílený kop s obtížemi vytěsnil Hejcman, ale jen před sebe a před brankou domácích byl pořádný závar, kdy Rakovničtí vyprodukovali dvě zblokované střely. V 11‘ obral Pucholt o míč ve vápně váhajícího Ježka a předložil míč Červenému, jehož střela byla zblokována na rohový kop. Ve 23‘ byl Hamouz ve vápně faulován Počtou. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Sklenka – 0:1. Rakovnický kapitán si slabší chvilku vybral ve 34‘, kdy byl ve vlastním míče obrán o míč a domácí měli velkou šanci, ale z malého vápna zamířili těsně vedle zadní tyče. Ve 37‘ při odkopu hostů propadlo trio domácích obránců a míč propadl až k Červenému, který šel jeden na jeden. Prošel až do vápna, kde míč předložil na volného Pucholta – 0:2.

Domácí do druhé půle vstoupili velmi aktivně a hned po pár minutách mohli snížit, ale Kabele parádní robinsonádou zabránil jistému gólu. V 51‘ se Pucholt prosmýkl okolo tří protihráčů a z vápna vyzkoušel pozornost Hejcmana. Následoval rohový kop, kdy Sklenka přesně našel hlavu Dratvy – 0:3. V 62‘ šel Ćervený sám na Hejcmana, ale neuspěl. Stejná situace se opakovala o minutu později, ale znovu uspěl Hejcman. Platilo známé pravidlo nedáš dostaneš, protože hosté po brejku a přesném pasu za obranu snížili zásluhou Soukupa – 1:3. V 71‘ Kabeleho překvapila Novákova dalekonosná střela – 2:3. Domácí mohli také vyrovnat, ale Krůta sám před Kabelem neuspěl. Naopak hosté z následného rohového kopu podnikli rychlý brejk, kdy P. Tvrz našel před prázdnou brankou R. Hamouze – 2:4. Neuběhla ani minuta a hosté měli další šanci. P. Tvrz šel sám na Hejcmana, přeloboval jej a následně zakončil do prázdné branky – 2:5.

SKR: Kabele – Vild (86. Čech), Besta, Polák, Severin – P. Tvrz, Sklenka, D. Dratva (87. Kýzl), Pucholt, R. Hamouz (90. Rohla) – J. Červený (75. Gašpárek). Trenér: Libor Šíma.