Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Klatovy - SK Rakovník 1:0 (0:0)

sobota 19. 08. 2017 - 2. kolo FORTUNA divize A

Klatovy – V druhém kole Fortuna divize A na hráče SK Rakovník čekaly Klatovy, pro které to byl již druhý domácí zápas v této sezoně. Před týdnem prohrály se Sedlčany 0:1 po pokutových kopech. Svěřenci Libora Šímy naopak chtěli navázat na domácí výhru nad Aritmou Praha.

SK Klatovy – SK Rakovník 1:0 (0:0)

Domácí na rakovnické hráče vlétli od prvních minut. První vážnější šanci paradoxně měli hosté, když v 8‘ Sklenka dlouhým nákopem vysunul M. Schwendta, který v dobré pozici zakončil jen vedle branky. Ve 12‘ už ale domácí měli pořádnou šanci, když se domácí útočník uvolnil přes hostující stopery. Rakovnický brankář Kabele ale dobrým zákrokem zneškodnil nepříjemnou střelu a Krupička míč odklidil do zámezí před dotírajícím hráčem. Ve 25‘ byl faulován Severin před velkým vápnem. Střelu M. Schwendta ale výborně zneškodnil domácí brankář Rojík na rohový kop. Z následného rohu měl domácí brankář co dělat, aby střílený míč Sklenky odklidil do bezpečí. V 34‘ měli hosté další dobrý pokus ke vstřelení branky, když byl faulován na vápně Červený. M Schwendt ale trefil jen střed branky. V poslední minutě prvního poločasu dali o sobě vědět domácí. Rohový kop na přední tyči domácí hráč prodloužil na zadní tyč, kde naštěstí pro hosty míč nezasáhli dva volní dobíhající hráči.

Začátek druhého poločasu přinesl velký tlak domácího týmu. V 52‘ Kabele nejprve zneškodnil střelu domácího týmu. Následovaly ale dvě těžké dorážky, se kterými si rovněž Kabele dvakrát poradil. Když už to vypadalo, že hosté tlak přečkají bez újmy, tak v 58‘ následoval centr za rakovnickou obranu, kam si seběhl Lukeš a hlavičkou překonal Kabeleho – 1:0. Vyrovnáno mohlo být v 72‘ po přiťuknutí P. Tvrze na M. Schwendta. Volej rakovnického hráče ale mířil mimo tři tyče. Podobně si v dobré pozici vedl o chvilku později i Severin. V posledních deseti minut přišel tlak hostů. Jedinou šancí ale byla střela Gašpárka, která mířila těsně vedle zadní tyče.

SKR: Kabele – J. Krupička, Besta, Polák, Severin (88. Spal) – R. Hamouz (46. L. Dratva), Sklenka, Pucholt, M. Schwendt, P. Tvrz – J. Červený (70. Gašpárek). Trenér: Libor Šíma.