Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník - 1. FK Příbram 1:3 (1:2)

sobota 03. 02. 2018 - Přípravný turnaj

Fotbalisté SK Rakovník se v sobotu 3. 2. 2018 zúčastnili turnaje „O pohár starosty města Příbram“. Semifinálovým soupeřem byla druholigový 1. FK Příbram, který bojuje o postup do HET ligy. Hrál se kvalitní zápas a Rakovničtí rozhodně výkonem nezklamali. V zápase o třetí místo nastoupili hráči z širšího kádru proti účastníkovi Ondrášovka krajský přebor Spartaku Příbram. Utkání na turnaji se hrálo 2x 40 minut.

SK Rakovník – 1. FK Příbram 1:3 (1:2)

Vstup do utkání byl velmi vyrovnaný. Kdo čekal výraznou převahu druholigové Příbrami, tak byl výkonem rakovnického týmu mile překvapen. Hru Příbrami režírovalo zkušené duo Zápotočný – Grajciar. První branku v utkání ale přece jen vstřelili Příbramští, když si v 16‘ s centrem Grajciara poradil zkušený Hlúpik – 0:1. Vyrovnat mohl Červený ve 22‘, kdy vystihl rozehrávku, ale svůj projektil poslal mimo branku. O minutu později už vyrovnáno bylo. Kombinaci Červeného s M. Schwendtem zakončil střelou z vápna J. Krupička – 1:1. Ve 30‘ měl Hlúpik velkou šanci, ale Kabeleho nepřekonal. V 31‘ přišla chyba v defenzivě Rakovníka a Matoušek sám před Kabelem nezaváhal – 1:2.

Vstup do druhého poločasu Rakovnickým vyšel. Aktivním výkonem se hnali za vyrovnáním. To mohlo přijít v 47‘, kdy se pěknou individuální akcí prezentoval M. Schwendt. V zakončení ale trefil jen tyč. V 50‘ prokázal své kvality Grajciar, který precizním trestným kopem nasměroval Příbram do finále – 1:3. Deset minut před koncem po centru Z. Schwendta měl snížení na noze Severin, ale v dobré pozici selhal. V posledních pěti minutách měli jednu šanci Příbramští, ale Zach již zůstal nepřekonán a podobně si vedl Kočí v brance Příbrami po střele L. Krupičky.

L. Šíma: „Zápas splnil, co jsem chtěl. Po čtrnácti dnech fyzické zátěže jsme byli prvně v zápase a ještě s týmem z druhé ligy. Vyšší tempo, rychlejší hra a tím pádem i vyšší zátěž pro kluky. Zápas byl takticky velmi dobře zvládnutý a skóre mohlo být příznivější vzhledem k průběhu. Kluci za výkon zaslouží pochvalu.“

SKR: Kabele (41. Zach) – J. Krupička, Besta, Duchoň, Severin – Pucholt, L. Krupička – R. Hamouz (41. Zd. Schwendt), M. Schwendt, Spal – J. Červený. Trenér: Libor Šíma.