Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník - Sokol Čížová 2:1 np. (1:1)

neděle 02. 09. 2018 - 4. kolo FORTUNA divize A

Rakovník - O rakovnické posvícení již tradičně hrálo A-mužstvo doma. Letos na posvícení zavítal zvučný soupeř - v loňské sezoně třetiligová Čížová. Soupeř má navíc v týmu řadu skvělých exligových hráčů - Petra Jandu, Martina Jirouše, Michala Polodnu, či Tomáše Fenyka.

Vstup do utkání se lépe povedl rakovnických hráčům. Ve 4' se Červený dostal před brankáře Nováka, který jej při kličce stáhl za nohy a domácí mužstvo kopalo pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Sklenka - 1:0. Brzké vedení ovšem nevydrželo příliš dlouho. Ve 14' mělo domácí družstvo ještě štěstí, když Jirouš z otočky napálil míč jen do tyče. O minutu později se Jirouš trefil po přesném centru Polodny hlavou za Zachova záda - 1:1. Hosté mohli dokonat rychlý obrat. V 19' Lukeš našel přesně nabíhajícího Jandu, kterému se ovšem do cesty postavil vynikající Zachův reflex. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, bylo plné osobních soubojů. Fotbalovější byli hosté. V 38' měl Zach štěstí, neboť Jandova hlavička po dlouhém pasu Kasíka mířila mimo tyče.

Druhý poločas přinesl podobný obraz hry. Domácí mužstvo hrálo srdcem a maximálním nasazením se dokázalo vyrovnat technické hře hostů. V 49' pěknou akci předvedla dvě nejzvučnější jména v dresu hostů. Janda uvolnil Jirouše, který nepřekonal výborně chytajícího Zacha. V 73' znovu na sebe upozornil domácí brankář, když vytáhl trestný kop Jirouše na rohový kop. Rozhodnutí měl na noze Janda v posledních vteřinách utkání. Ve své šanci naštěstí pro domácí zamířil z otočky nad.

O vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V domácím dresu proměnili všichni exekutoři: Červený, Pucholt, Sklenka, Besta a P. Tvrz. U hostů neproměnil hned v první sérii Novák, naopak Dvořák, Lukeš i Jirouš byli úspěšní.

SKR: Zach - R. Hamouz (34. Pucholt), Besta, Duchoň, J. Krupička - P. Tvrz, Borkovec (74. M. Krupička), Sklenka, Schwendt - Severin, Červený. Trenér: Libor Šíma.

Ohlasy k zápasu (fotbalunas.cz)

SK Rakovník

Marek Tvrz, vedoucí týmu: "Čížová se prezentovala jako výborný soupeř. V kádru má exligového Jirouše, Jandu, Fenyka, Polodnu a na lavičce Nečase. Utkání mělo oboustranně vysoké tempo. Více šancí měli fotbalovější hosté. Naše mužstvo je třeba pochválit za vysoké nasazení a kolektivní pojetí hry. Dva body jsou pro nás velmi cenné."

TJ Sokol Čížová

Zdeněk Staroba, trenér: "S bodem jsme ve finále spokojeni, byť mohly a měly být tři. V Tachově jsme brali po penaltách bod, nyní jsme v loterii neuspěli. S ohledem na průběh zápasu to jsou pro domácí zlaté tři body. V první půli jsme nastřelili dvě tyče, měli jsme i další šance. V poslední minutě jsme mohli rozhodnout, soupeře jsme pořádně k ničemu nepustili. Rakovník hraje silový fotbal, spoléhá na standardky. K výhře musím soupeři pogratulovat."