Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník 4:1 (1:1) SK Kladno

SK RAKOVNÍK 4:1 (1:1) SK KLADNO

branky: Pelc, Červený, Čech, Schwendt Zd.

K prvnímu přátelskému utkání měl trenér Libor Šíma k dispozici téměř kompletní kádr, kdy před zápasem vypadli kvůli zranění Krupička J. a Šrédl.

Do prvního poločasu jsme tedy nastoupili v této sestavě a zmiňovaného Krupičku nahradil na levém kraji obrany mladík Pelc.

Začátek utkání byl opatrný z obou stran. Do první šance se dostali hosté v 10. minutě a hned z toho byla branka. Kdy po křižném míči na levou stranu hostující záložník vystřelil, Zach pouze vyrazil a dobíhající hráč propálil vše, co mu stálo v cestě. Na odpověď diváci však nemuseli čekat dlouho, jelikož z 25m se do míče opřel Milec, orazítkoval břevno, k míči se dostal na penaltě Severin, zpracoval si míč, avšak napálil pouze hostujícího brankáře. Následovala naše série rohových kopů, avšak bezvýsledně. Optický tlak nakonec byl završen v 20. minutě, kdy se k centru Sklenky dostal Pelc a usměrnil míč do sítě. 1:1. Dále ještě z rohu nastřelil Rendla hlavou břevno. To však bylo z prvního poločasu vše.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v této sestavě:

Do druhého poločasu jsme doslova vlétli a následovala jedna šance za druhou. Titul vrchního paliče si vybojoval Zdeněk Schwendt, který se však nakonec svého úspěchu dočkal, o tom více níže.

V 52. minutě utkání na pravé straně hřiště předvedla dvojice bojovníků - Tvrz a Rohla - svojí sílu, vybojovali míč a posledně jmenovaný ho posunul Červenému.... Ten se poprvé v této sezoně chtěl pořádně ukázat divákům... Vzal si míč a namířil si to přímo mezi dva stopery, prořítil se jimi doslova jako tank a bezmocnému hostujícímu brankáři nedal šanci. 2:1. Po sérii neproměněných šancí Schwendta si tento kanonýr připsal alespoň asistenci, kdy zatáhl balon podél brankové čáry a ukázkově ho nalil Čechovi proti noze. 3:1. Hosté po akci z boku nastřelil z boku tyč a za zmínění určitě stojí i dělovka hostujícího Švambery, s kterou si však Zach bez větších problémů poradil. Další gólová akce z pravé strany, kde operovali Tvrz s Rohlou, byla vytvořena právě prvně jmenovaným, ten dlouhým balonem po lajně našel Červeného, který se kolem hostujícího stopera prohnal jako vítr, dostal se i do zakončení, avšak hostující brankář míč vyrazil, k tomu se dostal Schwendt a věřte nebo ne..... Tentokráte se nemýlil a dělovkou, která se ještě odrazil od břevna dolů a zase nahorů, ale do sítě, uzavřel skóre zápasu. 4:1.

Tento zápas lze označit jako povedený vstup do přípravy. Zápas ukázal spoustu věcí, na kterých je třeba pracovat, ale výkonem náš tým určitě oko diváka neurazil.

Hosté měli ve svých řadách několik mladých nadějích, které hostujícího trenéra určitě nezklamaly, vynikaly především svojí dravostí a drzostí.

Zápasu přihlížela i slušná divácká kulisa - DĚKUJEME ZA NÁVŠTĚVU.