Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník 2:2 (0:1) Meteor Praha

Začátek utkání byl ve znamení vysokého tempa a to ze strany obou týmů. Oba celky pohledně kombinovali, avšak bez finálního vyvrcholení. V prvních patnácti minutách tedy dominovaly především obrany obou týmů. Hosté ve své sestavě představili i velkou posilu do defenzivních řad - exligového Tomáše Radu. Bohužel, ve 20. minutě chyboval domácí brankář Enes, který do klubu přišel z Radotína, kde působil minulou sezonu, hostující útočník ho obral o míč a nic mu nebránilo v tom, aby skóroval do prázdné branky. Domácí se snažili být aktivní, avšak žádná velká šance dlouho nepřicházela, až ve 40. minutě měl po krásném centru Červeného na hlavě Schwendt, ale bohužel hlavičkoval nad branku. Více vzrušení první poločas nepřinesl.

Do druhého poločasu vyslal stratég Libor Šíma dvě nové posily z Králova Dvora - Marka Hejdu a Dominika Doláka, kdy první jmenovaný se do klubu vrátil po dlouhých 13 letech. Domácí byli v druhé půli mnohem aktivnější, výborně kombinovali a hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Okyslečení proběhlo především na stranách hřiště - Hamouz s Pelyakem spolupracovali na jedničku a hru domácích určitě zvedl i příchod Hejdy, kterého bylo plné hřiště. Odměnou toho byla změna skóre a to v krátkém časovém sledu, kdy modla domácích tribun Červený, otočil skóre na 2:1. Třetí branku měl na noze Severin, ale jeho váhání v zakončení přečetl hostující brankář a rychlým vyběhnutím zmenšil ukázkově Severinovi úhel a ten pouze nastřelil jeho tělo. V ochozech to jen chvělo, když byl Hejda sestřelen ve vápně, ale píšťalka arbitra Vyhnanovského zůstala němá. Naopak udeřili hosté. Ti využili nedůrazu v rakovnické obraně a Buchlák byl na střelu hostujícího útočníka krátký. 2:2.

Jednalo se velmi dobrou přípravu, neboť obě dvě mužstva se prezentovala velmi rychlým a pohledným fotbalem.