Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník 0:3 (0:0) FC Viktoria Plzeň B

Domácí lodivod Libor Šíma postrádal v tomto zápase pro zranění dvojici posil - Doláka a Rendlu. Zaplněné ochozy, téměř 2000 lidí, sledovaly velice pohledné utkání.

Prvním, kdo si vysloužil hlasitý potlesk tribun, byl Milec, který se v 18. minutě utkání opřel do míče z 25 metrů, avšak hostující brankář Sváček vytáhl zákrok snů a vyrazil jeho dělovku, mířící do šibenice, na rohový kop. Ve 30. minutě se do míče opřel tentokráte Duchoň a hostující stoper jeho střelu tečoval těsně mimo tři tyče. Ve 37. minutě exceloval v domácí brance Zach, před kterým se objevil hostující útočník, avšak z bezprostřední blízkosti nedokázal mága Zacha překonat. Závěr prvního poločasu patřil domácím hráčům. Nejprve se do šance dostal Hamouz, avšak jeho kop přes hlavu Sváček skvěle zlikvidoval. Diváci na stadionu byli u vytržení a následovaly další šance. Zakončení Tvrze bylo zblokováno a Milec z hranice vápna zakončoval těsně nad. Do šaten se šlo tak za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí hráči. Ve 48. minutě si míč vzal pod tribunou Červený, doslova protančil přes dva hostující obránce a jeho přízemní centr proletěl celým malým vápnem. O pár minut později se k nadějné střele na vápně dostal Hamouz, avšak levačkou pálil těsně vedle pravé tyče Sváčkovy svatyně. Hosté se připomněli v 55. minutě, kdy po standardní situaci míč prolétl těsně mimo tyče. Poté následovaly šance domácích, avšak Červený a po něm ani Hejda svými střelami nedokázali Sváčka překvapit. Bohužel to bylo ze strany domácích vše. Taktovky zápasu se ujali hosté. Střídající Kepl se protáhl do vápna a namazal, nikomu nestřeženému, Vaisovi. 0:1. Naprosto stejná akce v 74. minutě, jen na jejím konci Pinc. 0:2. Při další šanci hostů byl na správném místě Razím, který vyhlavičkoval míč z brankové čáry a následně se zaskvěl opět Zach. Bohužel hosté přidali v závěru ještě třetí branku a to z pokutového kopu. 0:3.

Zaplněné ochozy, i přes výsledek, však domácí hráče odměnili potleskem.

Hodnocení trenéra Libora Šímy:

Takový výsledek jsme si nezasloužili. Bohužel jsme naše šance nedokázali proměnit a dnes to byl zápas o tom, kdo vstřelí první branku. I přesto, že jsme po celý zápas netahali za kratší konec, tak se nám naše šance do úspěšného konce dotáhnout nepodařilo. Teď se musíme připravit na nedělní zápas, kdy přivítáme Admiru. Chtěl bych poděkovat všem lidem, co si našli cestu na náš zápas, kulisa to byla opravdu parádní a věřím, že si i většina najde cestu na další zápasy.