Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

REZERVA VYHRÁLA POHÁR!

SK Rakovník B - Olympie Rakovník 4:1 (1:1)

1. zápas 1:2, celkové skóre 5:3

Domácí do utkání vstoupili velmi aktivně s touhou smazat jednobrankové manko z prvního duelu. Aktivita se vyplatila, protože po chybě brankáře Řezníčka skóroval Faigl - 1:0. V poslední minutě prvního dějství přišel faul Jakuba Hamouze v pokutovém území a Číhař z penalty srovnal skóre - 1:1. V tento okamžik byla blíž k zisku trofeje opět Olympie Rakovník.

Druhý poločas byl výrazně v režii domácích, kteří ovšem hráli 30 minut v početní nevýhodě, neboť Sodomek byl vyloučen. Hned po vyloučení přišel další kolaps brankáře Řezníčka a Gašpárek už neměl problém poslat míč do branky - 2:1. Gašpárkově brance předcházely dvě velké neproměněné šance Faigla. V té druhé dokonce zvonilo břevno Řezníčkovy branky. Rozhodující gól zápasu vstřelil po Fojtíkově rohu Petr Tvrz hlavou - 3:1. Byť v tento okamžik pohár patřil domácím, tak hostům stačila jedna branka a bylo by vše jinak. S prohrou se nechtěl smířit hostující Číhař a dvakrát nastřelil Hrbkovu tyč! Poslední šanci hostů krásně vychytal Hrbek, když Kokšálův trestný kop vytáhl na rohový kop. Šance Olympie definitivně pohřil střídající Ledvina, který se zmocnil volného míče ve vápně a poslal jej za Řezníčkova záda.

Branky: Faigl, Gašpárek, Tvrz P., Ledvina - Číhař z pen.

ČK: Sodomek - 0

SKR B: Hrbek - Sodomek, Hamouz J., Červený Z., Tvrz P. - Vydra, Fojtík, Jiránek, Faigl - Nováček, Gašpárek. Střídali: Žihla, Knor, Ledvina, Kindl, Hamouz R. Trenér: Hertl Rostislav.

autor: Tvrz Marek