Partneři klubu:
Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR 

Okénko předsedy: Sportovní cíle pro jaro 2019

29. 1. 2019 - Vážení sportovní přátelé a příznivci Sportovního klubu Rakovník. Rok 2018 byl zlomovým rokem v období posledních 15 let v historii našeho klubu. Nejen že jsme společně příjemně oslavili 11. srpna 2018 115. výročí založení klubu, ale také jsme museli uhájit příslušnost všech soutěží, do kterých se nám podařilo zásluhou vynikající sezony 2016/2017 postoupit. 

Tehdy se z postupu radovalo A-mužstvo (z Krajského přeboru do divize), starší a mladší dorostenci (z Krajského přeboru do divize) a starším a mladším žákům se podařilo navrátit do krajského přeboru z I. A třídy. Všechny soutěže jsme dokázali zachránit a s A-mužstvem jsme dokonce dosáhli výborného umístnění ve Fortuna divizi A, kde jsme obsadili 4. místo.

 

 

Jaké máme cílo pro jarní část 2019?

A-mužstvo: 

Po podzimní části se nacházíme na 9. místě, kdy na 5. Přeštice ztrácíme pouhé 2 body. Primárním cílem zůstává záchrana soutěže, ale rádi bychom dosáhli důstojného umístnění ve středu tabulky. Pozitivem je, že v A-mužstvo pokračují zkušení Pavel Besta s Jiřím Razímem. V hráčském kádru nastanou drobné změny. Na vlastní žádost skončil Pavel Borkovec, který se bohužel začátkem podzimní části zranil a se zraněním lavíruje dodnes. Na odchodu do Komárova je brankář David Hejcman, za kterého bychom měli nalézt náhradu v podobě zkušeného Petra Cipry. Ze širšího kádru odchází Zdeněk Vukliševič zpět do Žihle a pro zranění vypadl Lukáš Stuchl. Aktivně jednám o možnosti užší spolupráce s jedním ligovým klubem a případné další posily by musely být hráči, kteří výrazně oživí naší základní sestavu. S A-mužstvem se rovněž připravuje trojice dorostenců Jeremy Šindler, František Kalaš a Dan Devera. První dva jmenovaní už dokonce mají starty za A-mužstvo v divizi. 

B-mužstvo:

S odkazem na podzimní část nemůže být jiný cíl než postup do I. A třídy. Víme, že cesta v podobě třinácti zápasů bude náročná a dlouhá, ale máme osm bodů náskok. Přípravu B-mužstvo zahajuje pod vedením Zdeňka Weise 2. února v dopoledních hodinách. Z kádru B-mužstva vyjádřil přání odejít do Lubné veterán Jan Plaček. Jinak neevidujeme žádné odchody. Naopak intenzivně pracujeme na doplnění kádru a v jarní části by dres našeho klubu měli obléci dva hráči, kteří jsou pro I. B třídy nadstandartními hráči a mají zkušenosti i s vyššími soutěžemi. 

U19 a U17:

Cíl zůstává stejný jako v minulé sezoně. Bezpodmínečná záchrana České divize dorostu, aby nevznikla výkonností propast mezi dorostem - B muži - A muži. Věřím, že se nám podaří mužstvo staršího dorostu vhodně doplnit a v jarní části kluci půjdou statečně za záchranou podobně jako před rokem, kdy na jaře uhráli 23 bodů. Mužstvo pokračuje pod vedením dvojice Jiří Týče a Petr Kýzl. 

U mladšího dorostu je cílem především dostatečná herní vytíženost všech hráčů a důstojné umístění. Nejlepší dorostenci ročníku 2002 již nastupují za starší dorost. U mladších dorostenců potřebujeme co největší adaptaci na divizní soutěž po přechodu z krajského přeboru žáků. Tým nadále povede Jiří Týče, protože se nám nepodařilo sehnat adekvátní trenérskou náhradu. Většina trenérů je vázána v klubech a nechtěla v zimní přestávce měnit působiště. Pozitivem je, že se podařilo kádru mladšího dorostu doplnit o nové hráče.

U15 a U13:

Vzhledem k tomu, že soutěž starších žáků je uzavřená a nesestupuje se z ní, tak absolutní prioritou je příprava hráčů na kategorii mladšího dorostu. Jakub Lebeda, Matouš Těšinský a Ondřej Kraus již mají divizní starty za mladší dorost. Starší žáci jsou početně silný tým a chceme, aby dosáhli důstojného umístění. V podzimních zápasech vybojovali 15 bodů a obsadili 7. místo tabulky, což odpovídá požadavkům vedení klubu. Stále je třeba brát v potaz, že v mužstvu působí řada hráčů, kteří ještě před rokem hráli okresní soutěže mládeže.

Mladší žáci mají náročný program a nastupují také v Okresním přeboru starších žáků. Co se týče krajské soutěže, tak 5. místo, zisk 22 bodů a pouze šestibodová ztráta na třetí příčku je pozitivní. V ročníku 2006 máme pár mimořádných talentů. Mladší žáci by měli v jarní části minimálně pokračovat ve svých podzimních výkonech.

U14 a U12:

Pro herní vytíženost všech hráčů v žákovské kategorii máme i rezerzvní týmy. Starší žáci B hrají Okresní přebor Kladenska a mladší žáci B Okresní přebor Rakovnicka. Do přeboru starších žáků však nastupují zejména hráči ročníku 2006, aby se adaptovali na velký fotbal. Spolu s hráči ročníku 2006 nastupují méně využívaní hráči z kádru starších žáků. Cílem je pouze vytíženost hráčů a adaptace na velký fotbal.

U mladších žáků nastupují zejména hráči ročníku 2007 a méně využití hráči ročníku 2006. Cílem je rovněž pouze jejich herní vytíženost.

 

Sportovní přátelé a příznivci SK Rakovník, věřím, že během jarní části se potkáme během zápasů našich 8 týmů. Rovněž chystáme nějaké novinky pro veřejnost (fanshop či 7. prosince 2019 proběhne 1. Reprezentační ples SK Rakovník).

 

S přátelským pozdravem Marek Tvrz,

předseda SK Rakovník, z. s.