Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Rakovník B - Chmel Mutějovice 4:0 (3:0)

14. 08. 2016 - Přípravné utkání

Ve svém druhém přípravném utkání nastoupil nováček I. B třídy SK Rakovník B proti mužstvu, díky kterému do nejnižší krajské soutěže postoupil. Chmelaři z Mutějovic se totiž z I. B třídy dobrovolně odhlásili a uvolněné místo obsadila rezerva rakovnického SK. Zatímco v první půli domácí tým hosty z Mutějovic přikoval na jejich polovině, tak v druhé půli se hra již vyrovnala.

SK Rakovník B – Chmel Mutějovice 4:0 (3:0)

Od začátku utkání, který si rakovnická rezerva pro tuto sezonu stanovila na neděli 10.15, na hřišti dominovalo jedno mužstvo, kterým byla právě domácí rezerva. Domácí obranná formace působila velmi jistě a spolu s výborně pracující zálohou neustále rozvíjela jednu útočnou akci za druhou. První branka zápasu padla v 15‘, kdy Mareš přiklepl míč na volného M. Tvrze, který oběhl oba stopery hostí a samostatný únik na Aksamita vyřešil obstřelením brankáře – 1:0. Ve 20‘ se ke střele z vápna dostal Hertl, jehož střelu ještě Aksamit vyrazil, ale jen k volnému Krupičkovi. Ten již neměl problém brankáře hostí překonat – 2:0. Ve 30‘ se v podobné situaci jako Hertl ocitl druhý rakovnický středopolař Kaňák, který parádní technickou střelou k tyči zvýšil rakovnické vedení – 3:0. Další rakovnické akce nebyly dotaženy do zdárného konce. Hosté z Mutějovic se v prvním poločase k ničemu nedostali.

Druhý poločas přinesl jiný obraz hry než první. Domácí výkon již nebyl tak kvalitní, a proto se hra vyrovnala. V 55‘ ale po přiťuknutí Mareše utekl Krupička, který vyslal M. Tvrze do samostatného úniku. Ten po kličce Aksamitovi zakončil do odkryté svatyně – 4:0. Největší šance hostů přišla v 65‘, kdy po špatné nahrávce Kýzla zůstal před Peškem osamocený hostující útočník, ale ten nedokázal domácího brankáře překonat. Domácí vedení mohl navýšit aktivně hrající Mareš. Jeho pokus ovšem orazítkoval jen pravou tyč Aksamitovi branky. Ve zbytku utkání byla hra již vyrovnaná, obě dvě mužstva si vytvořila šance, ale ani jeden z týmů nedokázal žádnou akci dotáhnout do zdárného konce.

SKR B: Pešek – Rohla, Hornof, Kýzl (65. Hertl), Zd. Červený – Votroubek, Kaňák, Hertl (46. Titlbach), Krupička – Mareš, M. Tvrz. Trenér: Tomáš Rendl.