Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Rakovník B - SK Zlonice 2:3 po pen. (2:2)

28. 08. 2016 - 1. kolo FITPARTNER GASTRO I. B třída

Rezervní mužstvo SK Rakovník se ve své premiéře v I. B třídě představilo na vlastní půdě proti Zlonicím, které v loňském ročníku skončily na pátém místě. Diváci viděli v prvním poločase velmi zajímavý zápas, když padly čtyři branky. O vítězi utkání nakonec musely rozhodnout pokutové kopy.

SK Rakovník B – SK Zlonice 2:3 po pen. (2:2)

Domácí tým do utkání sice vstoupil aktivněji, ale v 7‘ se hosté dostali k rohovému kopu. Rohový kop hostujícího kapitána Vimra sice rakovnická obrana odvrátila, ale jen zpět k Vimrovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. První větší šance domácích přišla v 17‘, kdy M. Tvrz předložil míč proti noze Kýzlovi. Jeho střela byla ovšem zblokována. Ve 30‘ si na centr Plaček naběhl M. Tvrz a jeho střela orazítkovala horní tyč Kopeckého branky. O sedm minut později vysunul M. Tvrze parádní kolmicí Hertl. Rakovnický útočník střelou mezi nohy nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci – 1:1. Ve 41‘ hosté využili další standardní situaci, když si na volný kop Vimra naběhl Demeter – 1:2. V nastavení prvního dějství stihl ještě mladík Galia najít přesným pasem veterána Plačka, který z bezprostřední blízkosti nedal svojí hlavičkou brankáři šanci – 2:2.

Ve druhém poločase se již nehrál tak záživný fotbal jako v prvním poločase. Domácí tým v úmorném vedru postupně odešel fyzicky. Když vystřídal špílmachr Hertl, tak i ofenziva již nebyla taková. Pěkným fotbalovým momentem se prezentoval v 70‘ Vimr, který z 25 metrů nastřelil břevno Peškovy branky. Hosté ještě párkrát zahrozili ze standardních situací, ale ty si již domácí obrana pohlídala.

O vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V domácím dresu proměnili jen Plaček s M. Tvrzem. Naopak Krupičkovu penaltu lapil Kopecký a Galia trefil břevno. Hosté proměnili čtyři pokutové kopy z pěti, když jeden zneškodnil Pešek. Bonusový bod tedy putoval do Zlonic.

SKR B: Pešek – Galia, Gašpárek, Rohla (21. Kaňák), Zd. Červený – Jirásek (74. Votroubek), Kýzl, Hertl (71. Faigl), Krupička – M. Tvrz, Plaček. Trenér: Tomáš Rendl.