Partneři klubu:
Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR 

SK Rakovník B - Sokol Klobuky 3:0 (1:0)

25. 09 2016 - 5. kolo FITPARTNER Gastro I. B třída 

V 5. kole I. B třídy skupiny A přivítala rezerva SK Rakovník poslední tým tabulky Sokol Klobuky v Čechách, který je rovněž nováčkem soutěže. Domácí tým měl před utkáním 4 body, zatímco hosté z Kladenska jen pouhý bod. Důležité utkání pro oba dva týmy nakonec lépe zvládl domácí celek, i když vítězství se nerodilo vůbec lehce.

SK Rakovník B – Sokol Klobuky 3:0 (1:0)

Domácímu týmu se od počátku příliš nedařilo, z čehož pramenily dvě šance Halendy, který prošel středem hřiště až před Peška. Mladý rakovnický brankář, ale po celý zápas předváděl parádní výkon. Postupem hry se do šancí dostávali také domácí, ale J. Červený ve 20‘ zamířil jen do brankáře Vítocha. O sedm minut později našel M. Tvrz ve vápně volného J. Červeného, který znovu trefil jen brankáře. Ve 32‘ se parádní střelou prezentoval hostující J. Vébr, ale Pešek v brance předvedl ještě lepší zákrok a střelu mířící do šibenice vytáhl nad branku. Když už se blížila poločasová přestávka, tak J. Červený nádherně vysunul Kýzla, který míč posunul na Nováčka. Ten nepřemýšlel a z první trefil míč do vzdálenější šibenice Vítochovy branky – 1:0.

Vstup do druhého poločasu zase vyšel lépe hostům, kteří v první dvacetiminutovce měli dost příležitostí na zvrat ve vývoji utkání. Ale O. Vébr, Halenda a Suk své šance nevyužili. V 70‘ znovu parádně napřáhl ze střední vzdálenosti J. Vébra a znovu donutil Peška k parádnímu zákroku. Poslední velká šance přišla V 75‘, kdy Suk dokonce už udělal Peškovi kličku, ale následně zamířil jen do boční sítě. Za špatnou efektivitu v zakončení byli hosté potrestáni. V 81‘ vysunul Votroubek M. Tvrze, který z levé strany našel na penaltu nabíhajícího Medřického, který střelou bodlem zvýšil vedení domácích – 2:0. O tři minuty později šel sám na branku Krupička, ale třetí branku nepřidal. Dvě minuty před koncem vysunul P. Tvrze bratr Marka, který mu ve vápně míč vrátil před prázdnou branku – 3:0.

SKR B: Pešek – Rohla (46. Galia), Plaček, Kýzl, Zd. Červený – Jirásek (72. Krupička), Hertl (46. P. Tvrz), Medřický, Nováček (46. Votroubek) – J. Červený (75. Tiltbach), M. Tvrz. Trenér: Tomáš Rendl.