Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

Baník Libušín - SK Rakovník B 5:0 (2:0)

29. 10. 2016 - 10. kolo FITPARTNER Gastro I. B třída

V 10. kole Fitpartner gastro I. B třídy čekal na rezervu SK Rakovník jeden z nejtěžších zápasů. Rezervu hostil libušínský Baník, který před sezonou výrazně posílil kádr, když v jeho dresu nastupují pro rakovnickou veřejnost známí hráči, v minulé sezoně za divizní Tatran Rakovník hrající Miloslav Houška a Tomáš Abrham. Libušín ovšem disponuje dalšími pro I. B třídu nadstandardními hráči. Domácí do utkání poslali výrazně silnější sestavu, než která nastoupila proti rakovnického A-týmu v 2. kole Agro CS poháru (4:3 výhra SKR po penaltách).

Baník Libušín – SK Rakovník B 5:0 (2:0)

Rakovník do sestavy nastoupil ve velmi mladé sestavě. Průměrný věk byl 21,5 let a to ještě v sestavě figuroval 43 letý matador Plaček, který průměrný věk sestavy zvedl o 2 roky. Hosté od počátku utkání stáli v bloku na své polovině a pečlivě bránili. Domácí hráli tzv. „do plných“ a evidentně jim to nesvědčilo, protože si za půl hodiny nedokázali vytvořit žádnou brankovou příležitost. Skóre mohl naopak otevřít rakovnický Faigl, který si zaběhl za obranu domácích a Kabele ho našel přesným pasem. Domácí brankář dobře přečetl úmysl Faigl a jeho pokus o lob vyrazil na rohový kop. O pět minut později se z vlastní poloviny do vápna domácích proháčkoval Marek Tvrz, ale při zakončení trefil jen boční síť. Ve 37‘ nastal před brankou hostů obrovský závar. Rakovničtí zblokovali tři střely domácích, ale následně Kýzl při snaze odkopnout míč trefil záda Kabeleho a míč skončil za bezmocným Peškem v brance – 1:0. O dvě minuty později našel Abrham parádním pasem za obranou hostů rozběhlého Křenka, který obstřelil Peška – 2:0.

Hosté do druhé půle nastoupili s cílem pokusit se vstřelit kontaktní branku. To se bohužel nepovedlo, protože v 51‘ se rakovnickou obranou prohnal rychlonohý Obradovič a s přehledem navýšil skóre – 3:0. Šance pro hosty přišla v 59‘, kdy se míč po ose Čech – Nováček dostal až k M. Tvrzovi, který šel sám na branku, ale domácí brankář udržel čisté konto. Definitivní podobu výsledku dali domácí v 88‘ a 89‘, kdy se prosadili po dvou rychlých brejcích Křenek a Obradovič – 5:0.

SKR B: Pešek – Votroubek, Plaček, Kabele, Titlbach – Nováček, Čech, Kýzl (62. P. Tvrz), Medřický, Faigl (82. Bučák) – M. Tvrz. Trenér: Tomáš Rendl.