Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Rakovník B - Tatran Rakovník B 2:1 (2:1)

06. 11. 2016 - 11. kolo FITPARTNER Gastro I. B třída

ROZHODLA VĚTŠÍ VŮLE, BOJOVNOST A NASAZENÍ

SK Rakovník B – Tatran Rakovník B 2:1 (2:1)
V 11. kole I. B třídy bylo na programu historicky první derby béček rakovnických městských rivalů. Prvních deset minut patřilo hostujícímu týmu, který se již po šesti minutách ujal vedení. Napadající M. Kučera s Mutinských donutili Plačka k chybě. Následoval rychlý útok, na jehož konci byl přesně a tvrdě střílející P. Kučera, který propálil Peška – 0:1. Gól však nakopl domácí, kteří na třicet minut převzali otěže zápasu. Vyrovnání měl na hlavě v 18. min. Kýzl, ale Zach bravurně dokázal míč vyškrábnout. Ve 24. přišel faul Ibraimiho v pokutovém území na Mareše a P. Tvrz z nařízené penalty s přehledem srovnal – 1:1. Za pár minut domácí dokonali obrat. M. Beneš zahrál od půlky trestný kop ostrým centrem do vápna, kde hostující obrana nechala hlavičkovat Kýzla. Zach si sice na míč sáhl, ale vytlačit jej z branky nedokázal – 2:1. Poslední deset minut opět patřilo hostům. Ve 37. se do míče na hranici vápna opřel Weis, ale Peška zachránila tyč. Ve 42. si Weis naskočil po rohovém kopu na centrovaný míč, ale Pešek bravurní robinsonádou vyškrábl míč na roh.

Druhá část začala náporem hostů, ale jejich akce končily před pokutovým územím srdnatě bojujících domácích. Klíčový moment přišel v 67., kdy se hosté dostali do přečíslení. M. Kučera našel na penaltě osamoceného a nikým neatakovaného Kaňáka, kterému ale sklouzl míč po kopačce a zamířil vedle. V dalších minutách byla na hostech znát zbytečná podrážděnost, ze které pramenili fauly, což byla voda na domácí mlýn. Když se hosté chtěli nadechnout k náporu, tak je svoji nedisciplinovaností oslabil M. Kučera, který za nic neřešící kritiku rozhodčího uviděl červenou kartu. V 81. mohl definitivně rozhodnout Faigl, ale Zach bravurně vyškrábl jeho střelu na roh. Závěrečné minuty už vyrovnání, díky domácí obětavosti a nasazení, nepřinesly.

Tomáš Rendl: „První poločas přinesl vyrovnaný a pohledný fotbal. Ve druhé části jsme díky bojovnosti a nasazení důležité, ale zasloužené vítězství uhájili. Klukům bych chtěl za přístup poděkovat. Bylo na nich cítit, že chtějí víc vyhrát než soupeř.“

Zdeněk Weis: „Odevzdali jsme tři body. Domácí si vítězství ubojovali. My jsme v momentální chvíli ve stavu, kdy nejsme schopni kombinací přečíslit a překvapit soupeře. Opět nám nevyhovovalo hrát do plných. Co je platné, že jsme drželi míč víc na kopačkách, když to nevyužijeme. Škoda neproměněné Kaňákovy šance. To by zápas dostal úplně jiný ráz.“

SKR B: Pešek – Z. Červený, M. Beneš, Plaček, Nováček – Mareš (90. Titlbach), Medřický (75. Hamouz), Kýzl (63. Čech), P. Tvrz, Krupička (78. Kabele) – M. Tvrz (67. Faigl). Trenér: Tomáš Rendl.

Tn. Rakovník B: Zach – J. Konopásek (24. Černý), L. Šika, Čermák – Weis, Dolák – P. Kučera, T. Kapoun, Ibraimi (52. Kaňák) – M. Kučera, Mutinský (83. Jiřík). Trenér: Zdeněk Weis. -tělo-