Partneři klubu:
Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR 

SHRNUTÍ PRVNÍHO PŮLROKU REZERVY V KRAJSKÉ SOUTĚŽI...

22. 11. 2016

Když se koncem června v tisku objevila informace o postupu rezervy rakovnického SK, byl to pro mnohé fotbalové příznivce velký šok. Postup byl o to více překvapivý, že zástupci klubu v zimní přestávce vyhlašovali, že o postup bude zájem pouze sportovní cestou. V zimní přestávce byla situace na čelu tabulky vyrovnaná a rezerva ztrácela pouhý bod na Olympii Rakovník. Po domácí prohře na pokutové kopy s Olympií Rakovník a následné prohře v Lišanech se dokonce v tisku objevila informace, že rezerva chce sezonu jen dohrát a o postup bojovat až příští sezoně. Když v posledním domácím kole rezerva prohrála přímý souboj o třetí místo v tabulce, tak o postupu rakovnické rezervy asi nikdo neuvažoval. Pouze někteří zástupci vedení klubu tiše doufali, že by se nabídka na dodatečný postup mohla objevit na stole.

Nabídka přišla zásluhou odhlášení Mutějovic z I. B třídy. Vedení klubu neváhalo a výzvu přijalo. Mužstvo nebylo v lehké situaci, protože u týmu skončil trenér Miroslav Procházka a asistent trenéra u A-mužstva Rostislav Hertl se rozhodl věnovat veškerý trenérský čas A-mužstvu, protože v případě termínové kolize by B-mužstvo na zápas odjelo bez trenéra. Týmu se ujalo trenérsky velmi nezkušené trio – Tomáš Rendl, Marek Tvrz a Petr Kýzl. Poslední dva jmenovaní jsou navíc hráči B-mužstva a trenérskou licenci z této trojice vlastní jen Petr Kýzl. Mužstvo bylo částí rakovnické veřejnosti odepisováno k okamžitému sestupu.

Během podzimní části se V B-mužstvu vytvořila stabilní osa hráčů, která například v okresním přeboru nebyla. Tým je postaven na ose brankáři Pešek s Hrbkem, obránci Zdeněk Červený, Jan Plaček, záložníci Rostislav Hertl, Jiří Votroubek, Petr Nováček, Martin Medřický a útočník Marek Tvrz. Tyto lidi pravidelně doplňovali nadějní starší dorostenci a méně vytížení hráči A-mužstva. Tým na začátku soutěže sbíral body (převážně za remízy), ale herně to nebylo úplně ono. Týmu chyběla pořádná herní tvář. Tyto neduhy naplno potrestala suverénní Hřebeč, která „Benfice“, jak se rezervní tým nazývá, uštědřila potupnou domácí prohru 1:9. Tým ovšem odehrál i dobré zápasy. Nejlepším zápasem bylo rozhodně městské derby rakovnických rezerv, ve kterém trenéři vsadili na defenzivní kartu. Tato taktika se vyplatila a B-mužstvo si připsalo zaslouženou výhru 2:1. Tato výhra posílila sebevědomí hráčů, protože část rakovnické fotbalové obce znovu spekulovala o tom, zda má rezerva rakovnického SK v I. B třídě své místo.

Celkem získalo B-mužstvo za podzimní část 15 bodů a je na 10. místě. Soutěž je velmi vyrovnaná. V některých zápasech mužstvo zaplatilo tzv. nováčkovskou daň, kdy dojelo na nezkušenost svých mladých hráčů. To se stalo například v domácím utkání s Hýskovem, kdy mužstvo vedlo 2:0, aby nakonec ze hřiště odešlo smolně poraženo 2:4. Rozhodně ovšem do jarních bojů půjde mužstvo s podzimními zkušenostmi, s kvalitní zimní přípravou a snad i s nějakou hráčskou posilou v zádech.