Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Zlonice - SK Rakovník B 2:3 po pen. (2:0)

neděle 26. 03. 2017 - 14. kolo FITPARTNER Gastro I. B třída

V prvním jarním kole zavítala rezerva SK Rakovník na půdu do Zlonic. Hosté k utkání odjeli s velkým očekáváním, neboť se jim podařila zimní příprava. To samé ale platilo o domácím týmu. Podzimní duel rozhodly až pokutové kopy za stavu 2:2. Tentokrát duel skončil stejným výsledek a znovu rozhodoval závěrečný penaltový rozstřel.

SK Zlonice – SK Rakovník B 2:3 po pen. (2:0)

Domácí do utkání vlétli a od počátku byli aktivnějším týmem. Velké problémy celé rakovnické obraně dělal šikovný Vimr. Domácí se dostali do vedení v 17‘, kdy Samek dostal míč před prázdnou branku. Jeho střelu zázračně ještě chytil Hrbek, ale dle pomezní rozhodčího až za brankovou čárou – 1:0. Hosté v prvním poločase útočili spíše ojediněle. V 30‘ tvrdě pálil M. Tvrz, ale brankář nohama jeho střelu vykopl. Druhou branku domácí vstřelili v 41‘, kdy si Gil narazil míč s Vimrem, aby následně nikým neatakovaný z rakovnické obrany zakončil do prázdné branky – 2:0.

Do druhého poločasu nastoupil rychlonohý Krupička a bylo ho celé hřiště. Hned v první minutě druhé půle dostal míč do tahu a domácí brankář jej fauloval na hranici velkého vápna. K trestnému kopu se postavil Fojtík a nádhernou ranou snížil – 2:1. Vyrovnáno bylo o deset minut později, kdy Plaček prodloužil míč za obranu, kam si seběhl mladík Trégr a obstřelením brankáře vyrovnal – 2:2. Jestliže první poločas byl domácí tým jasně lepším, tak druhý poločas byl jasné lepší hostující tým. V 65‘ Beneš nádherným volejem trefil z 40 metrů břevno. M. Tvrz měl jednu šanci, Trégr dvě. A v poslední minuty sám před brankářem zakončil Plaček vedle.

V penaltovém rozstřelu za hosty proměnili všichni – Rohla, Kýzl, Fojtík a Beneš. Domácí jednou netrefili branku a jednou skvěle zasáhl Hrbek. Hosté si odváží dva důležité body v boji o záchranu.

Petr Kýzl: V prvním poločase jsme byli absolutně mimo. Po poločasové domluvě v kabině a změny herního rozestavení z 4-5-1 na 4-4-2, několika změnách v sestavě, jsme však začali soupeře přehrávat. ZA druhý poločaspatří hráčům obrovské poděkování. To byla jízda.

SKR B: Hrbek – Z. Červený, J. Hamouz (46. Krupička), Rohla, Beneš – Trégr (88. Žihla), Fojtík, Plaček, Titlbach (61. Votroubek), Nováček – M. Tvrz (75. Kýzl). Hrající trenér: Petr Kýzl.