Partneři klubu:
Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR 

SK Rakovník B - Freyburg Trubín 8:0 (3:0)

neděle 16. 04. 2017 - 17. kolo FITPARTNER Gastro I. B třída 

Důležitý zápas čekal na hráče rezervy SK Rakovník. Na svém hřišti přívitali Freyburg Trubín, který měl o tři body méně. Domácí hráči ovšem zápas o šest bodů zvládli s bravurou a hosté si odvezli pořádný příděl. Zajímavostí také je, že v dresu Rakovníka poprvé spolu nastoupili bratři Hamouzové.

SK Rakovník B – Freyburg Trubín 8:0 (3:0)

Od prvních minut bylo jasné, že hosté se pokusí na velkém hřišti především bránit. Hřiště v Rakovníku je oproti malému plácku v Trubíně pořádné letiště. V prvních dvaceti minutách se domácí ještě neprosadili. Ve 23‘ Sklenka poslal vrácený míč zpět do vápna a hostující obránce jej před brankářem nešťastně lízl do protipohybu – 1:0. O pět minuty později našel Votroubek parádním centrem mezi stopery M. Tvrze, který střelou z první nedal Müllerovi šanci – 2:0. Ve 31‘ našel R. Hamouz před brankou volného Plačka. Ten nekompromisní hlavičkou zvýšil již na 3:0.

Vstup do druhého poločasu domácím vyšel na výbornou. Hned v 48‘ se Sklenka dostal za hostující obranu a vstřelil druhou branku v zápase – 4:0. Po hodině hry přišel na hřiště Hertl a hned se uvedl přesným pasem za obranu na Sklenku, který před prázdnou brankou našel Plaček – 5:0. V 70‘ Sklenka dovršil hattrick, když jeho střelu z vápna znovu tečoval obránce za záda Müllera – 6:0. Prosadil se také mladík Trégr, když se vyšplhal do vzduchu a na dlouhou nohu poslal míč na zadní tyč – 7:0. V 82‘ přišla jediná šance hostů, ale Hrbek zneškodnil samostatný únik Červenky. Poslední slovo v zápase měl Hertl. Žihla ho našel přesným pasem na penaltě a nikým nehlídaný Hertl s přehledem uzavřel brankový účet – 8:0.

SKR B: Hrbek – Galia, J. Hamouz, Beneš, Nováček – Votroubek (80. Žihla), R. Hamouz (46. Čech), Sklenka, Krupička (60. Hertl) – Plaček (68. Trégr), M. Tvrz (75. Titlbach). Trenér: Petr Kýzl.

Ohlasy:

Jakub Sklenka (autor hattricku)

Trubín jsme jasně přehráli. Na velkém hřišti nám nestíhali. Při dvou mých gólech jsem měl velké štěstí, když tyto dvě střely vždy tečovali obránci Trubína. Splnili jsme povinnost a získali tři body. Ale přijdou těžší a rovněž důležité zápasy.

Jakub Hamouz (obránce, navrátilec do sestavy po 14 dnech)

Hrálo se mi lépe než ve Zlonicích, kde jsem absolutně nestíhal (smích). Soupeř dnes byl fotbalový, ale bohužel už za zenitem. Připsali jsme si pohodlné vítězství, které mělo skončit ještě vyšším rozdílem.

Petr Kýzl (trenér)

Velké hřiště dělalo hostům enormní problémy, neboť jsou zvyklí hrát na malém hřišti. Přehráli jsme soupeře ve všech směrech. Všichni odvedli penzum práce. Zvlášť děkuji za pomoc z A-mužstva Kubovi Sklenkovi, protože byl rozdílovým hráčem.