Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Rakovník B - FK Hředle 5:0 (4:0)

neděle 30. 04. 2017 - 19. kolo FITPARTNER Gastro I. B třída

Rezervu v dalším kole I. B třídy čekalo první jarní derby. Na výborně připraveném hlavním hřišti v neděli dopoledne přivítala rezerva poslední Hředle, pro které to byla asi poslední šance se zapojit do záchranářských bojů. Naopak domácí tým vítězstvím se chtěl přiblížit k záchraně.

SK Rakovník B – FK Hředle 5:0 (4:0)

Od prvních minut bylo na hřišti jen jedno mužstvo – domácí. Ustrašení hosté hráli s velkým respektem. Když už hosté získali míč, tak jej rychle odevzdali domácímu týmu. V 9‘ se do míče z 20 metrů opřel P. Tvrz a parádní střelou o břevno otevřel skóre – 1:0. O druhou branku se postaral ve formě hrající Polák, když těsně před Malinovským tečoval Sklenkův roh – 2:0. Ve 26‘ byl faulován P. Tvrz Volrábem a kapitán Fojtík z trestného kopu z 20 metrů nedal Malinovského šanci – 3:0. Parádní nástup domácího týmu korunoval ve 33‘ další výstavní trefou Polák, když z 25 metrů napálil míč do šibenice – 4:0. Domácí byli při chuti a mohli přidat další branky. Třikrát ale nevyřešili dobře finální přihrávku před branku a M. Tvrz sám před brankářem nechal vyniknout Malinovského. Hosté v první půli hru na útočné polovině nepoznali.

Domácí tým v druhém půle nedokázal udržet tempo z první půle, a tak se hra vyrovnala. Nebezpečnější byli ale znovu domácí. Zajímavé příležitosti nevyužili Nováček či Mates. Největší šanci hostů měl v 68‘ Rais, který ovšem zamířil vedle zadní tyče. Vítězství domácích mohl korunovat dvě minuty před koncem Galia, ale při kličce brankáři si příliš ukopl míč. Vítězství pečetit minutu před koncem M. Tvrz, který utekl hostující obraně a levačkou prostřelil Malinovského – 5:0. Domácí tým si připsal důležité tři body v boji o záchranu.

SKR B: Pešek – Votroubek, Beneš, Polák (46. Trégr), Mates – Mareš, Fojtík, Sklenka (27. Čech), P. Tvrz (56. Nováček) – Plaček (73. Galia), M. Tvrz. Trenér: Petr Kýzl.

Hředle: Malinovský – Cibulka, Somol, Amauwah, Feher – Vodrážka, Rais (71. Došek), Volráb, Hladký – Sláma, Bechner. Trenér: Josef Petráš.

OHLASY:

Petr Kýzl (trenér)

Utkání jsme potřebovali zvládnout za tři body. To se povedlo zásluhou výborného výkonu v prvním poločase, který skončil ještě milosrdným výsledkem pro Hředle. Druhý poločas se už jen dohrával z povinnosti. Děkuji klukům z A-mužstva a z U-19 za pomoc v dnešním zápase.

Marek Tvrz (útočník)

Jsem moc rád za dnešní výkon celého týmu. Pro diváky musela být chuť na to koukat. Navíc jsme vstřelili tři parádní trefy ze střední vzdálenosti. Byli jsme hladovější, fotbalovější, aktivnější. Zaslouženě jsme zvítězili. Po dnešním zápase věřím, že uhájíme I. B třídu i pro příští ročník. Hředlím přeji, aby se v příštím kole se Mšecí vrátily do boje o teoretickou záchranu.