Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

SK Rakovník B - Sokol Braškov 3:1 (2:0)

neděle 14. 05. 2017 - 21. kolo FITPARTNER Gastro I. B třída

Ve 21. kole I. B třídy čekal na rezervu SK Rakovník další klíčový duel v boji o záchranu. Rezerva chtěla navázat na obstojný výkon z minulého kola, kdy sice v Hřebči prohrála, ale proti lídrovi se prezentovala kvalitním výkonem.

SK Rakovník B – Sokol Braškov 3:1 (2:0)

Začátek utkání vyšel lépe hostům a hned byl před Hrbkem pořádný závar, který brankou neskončil. Postupně se do hry dostávali domácí a řadou pěkných kombinací se dostávali až před Kohouta, ale chyběla buď přesná finální přihrávka, nebo větší klid v zakončení. Ve 26‘ se odražený míč dostal k Hertlovi, který jej vrátil centrem zpět do vápna a Šebesta míč nešťastně tečoval za bezmocného Kohouta – 1:0. Branka domácím pomohla, ale před koncem poločasu se do šancí dostali také hosté. Ale byl to domácí Jirásek, který utěšenou střelou z vápna překvapil Kohouta, když už běžel nastavený čas prvního poločasu – 2:0.

Vstup do druhé půle domácím nevyšel. Braškov nevyužil dvě dobré příležitosti a navíc v 48‘ po faulu Plačka na Repaského kopal pokutový kop. Hrubý ovšem nechal vyniknout brankáře Hrbka. Hrbek domácí hráče zase nabudil k lepšímu výkonu. V 60‘ přišel na hřiště M. Tvrz a hned po pár minutách na hřišti utekl obraně a před brankou našel volného Fojtíka – 3:0. M. Tvrz mohl přidat také další dvě branky. V prvním případě ale po kličce brankáři trefil jen břevno a v druhém při kličce Kohout míč ukopl na roh. Poslední slovo měli hosté, když po rychlém brejku tvrdou střelou prostřelil Hrbka Jaroš -3:1.

SKR B: Hrbek – Trégr, Plaček (70. Nováček), Beneš, Jirásek – Mareš (76. Spal), Votroubek, Fojtík, Hertl (59. M. Tvrz), Čech (79. Kabele) – P. Tvrz. Trenér: Petr Kýzl.

HODNOCENÍ:

Petr Kýzl (trenér)

Jsem rád, že jsme další domácí utkání zvládli. Rozhodl Jiráskův gól do šatny a následně byl klíčový moment na začátku druhé půle, kdy Hrbek chytil penaltu. Hráčům děkuji za dnešní úsilí získat tři body.

Marek Tvrz (střídající útočník)

Do hry jsem šel později, protože jsem měl za sebou náročné cestování a na základní sestavu jsem se necítil. Příchod z lavičky do hry mi dnes moc vyhovoval, protože obrana Braškova byla již velmi unavená. Jen je škoda, že jsem nedokázal své šance proměnit, aby vítězství bylo vyšší.