Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cb

FK Hýskov - SK Rakovník B 3:2 (1:0)

sobota 20. 05. 2017 - 22. kolo FITPARTNER Gastro I. B třída

Po domácí výhře chtěli hráči rakovnické rezervy bodovat také na hřišti soupeře. Konkrétně na malém hřišti v Hýskově. Trenér Petr Kýzl se rozhodl do sestavy zařadit také sebe a jeho tým byl velmi blízko bodům.

FK Hýskov – SK Rakovník B 3:2 (1:0)

První poločas byl v režii domácího celku. Hosté byli nejistí vzadu, z čehož pramenily chyby a následné brejky domácího týmu.  Na domácí se usmálo štěstí ve 14‘, kdy se míč po odkopu hostů odrazil k nohám volného Štastného, který propálil z penalty Peška – 1:0. Domácí měli v prvním poločasu řadu průniků po stranách, ale chyběl větší klid ve finální fázi. Hosté měli jen trestný kop Fojtíka, který bravurně zneškodnil Dreksler.

Druhý poločas hosté zjednodušili svoji hru a rázem se domácí přestali dostávat do šancí. V 60‘ Pešek dlouhým výkopem vysunul Nováčka, který únik zakončil parádní ranou z vápna do vzdálenějšího koutu branky – 1:1. Hostům branka pomohla. Bylo jich rázem plné hřiště. V 69‘ se uvolnil Mareš a posunul míč na M. Tvrze, který z vápna nedal tvrdou střelou brankáři šanci – 1:2. Hosté měli i další šance, ale Nováčkovi s Marešem chyběl větší klid. V 80‘ domácí vystřelili do břevna, následně do tyče, další střelu vyrazil Pešek, ale na dorážku Fialy již nestačil – 2:2. O tři minuty později měl velkou šanci Nováček, ale po své hlavičce nechal vyniknout domácího brankáře. Hosté měli jen roh, ze kterého se domácí vydali do rychlého brejku a přihrávku Peclinovského za Peškova záda nešťastně srazil Jirásek – 3:2.

SKR B: Pešek – Trégr, Pfejfer, Beneš, Jirásek – Mareš, Fojtík, Votroubek, Kýzl (79. Kabele), Nováček – M. Tvrz (72. Krupička). Trenér: Petr Kýzl.

Ohlasy:

Petr Kýzl – trenér:

V prvním poločase jsme lacině ztráceli míče a soupeř našich chyb využíval a chodil do rychlých kontrů. Ve druhém poločase jsme hru zjednodušili a zásluhou toho jsme vývoj zápasu otočili na 2:1. Bohužel jsme nedokázali udržet vedení a zbytečně dvakrát inkasovali v závěru.

Marek Tvrz – útočník:

V poslední době jsme na hřištích soupeřů vždy prohráli jednoznačně, co se týče výsledku. Tentokrát jsme sahali po bodech, ačkoliv jsme si to za první poločas příliš nezasloužili. Vzhledem k vývoji to je škoda, ale já pevně věřím, že zachráněni již jsme.