Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník B - SK Vinařice 2:1 (2:0)

neděle 14. 10. 2018 - 8. kolo Prodiet I. B třídě, sk. A

Rakovník - V 8. kole Prodiet I. B třídy přivítala naše dosud neporažená rezerva tým ze středu tabulky - SK Vinařice. Vítězství je nakonec velmi hubené, ale obraz hry byl jiný.

Úvod zápasu nabídl šance na obou stranách. Nejprve střílel Mates zpoza vápna vedle, aby na druhé straně mohl po průnikové přihrávce trefit domácího brankáře Bramskiy. Ve 12. minutě chyboval Sirůček, když ho o míč obral P. Tvrz a vyslal Krupičku na branku. Ten si ale míč ukopl a vhodnou příležitost nevyužil. Hosté rozvlnili boční síť po nepříjemné standardce. Další příležitost měl Titlbach, to když se k němu odrazil míč po rohovém kopu a střelu zpoza vápna musel vyhlavičkovat Sirůček. Blízko k brance měl Krupičku, ale hlavou netrefil ideálně Marešův přesný centr. Uběhla půl hodina a Tvrz našel přesně hlavu Krupičky, který ve svém druhém zakončení hlavou byl již úspěšný – 1:0.

Ve 38. minutě si dovolil Mareš a za svůj drzý průnik byl nedovoleně zastaven. Přímý kop zatočil svou slabší levačkou P. Tvrz do vzdálenější tyče, od které míč trefil Nováčka do holeně a od té skončil za brankovou čarou – 2:0. Vinařice nevyužily přečíslení a na druhé straně nebyl úspěšný Nováček po Titlbachově centru, což znamenalo odchod do kabin za neměnného stavu.

První šance druhé půle byla z kopačky Fojtíka. Ten se k zakončení dostal po závaru, ale jeho pokus vyhlavičkoval Doležal. Domácí měli další šance, po kterých mohli navýšit vedení. Nejprve nevyužili přečíslení Tvrz s Gregorem, poté druhý jmenovaný našel milimetrovou přihrávkou v náběhu Matese, ale ten pálil těsně vedle. Na druhé straně zakročil dobře Titlbach, který přerušil nebezpečnou akci hostí. Ti měli blízko ke kontaktní brance i poté, když Zelenka na hranici ofsajdu postupoval sám na Kudrnu, ale nepřekonal jej. Poté bylo dusno opět před Míškem. Nejprve Tvrzův centr poslal Nováček hlavou do brankáře, poté zabránil skluzem Tůma v zakončení Marešovi.

Festival zahozených šancí pokračoval, ze strany se drze dostal do vápna Spal po přesném pasu Fojtíka, ale zpětná nahrávka mu nevyšla. Do obrovské šance vysunul Mareš při chuti hrajícího Matese, ale jeho další pokus opět těsně minul tyč. Ani Červený netrefil přesně Spalův centr. Poslední desetiminutovku započal rozvlněním boční sítě P. Tvrz. Pět minut před koncem chyboval Titlbach na polovině hřiště. Kořínek vysunul nabíhajícího Tůmu a ten nekompromisně mířil na zadní tyč – 2:1. To bylo poslední, co zápas nabídl, a tak si Benfica připsala již osmé vítězství v řadě!

SKR B: Kudrna - Mates, Fojtík, Vukliševič, Titlbach - Mareš, Gregor, Kýzl (57. Spal), P. Tvrz, Nováček (75. Jan Červený) - M. Krupička (62. Holub). Trenér: Weis.