Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Družec - SK Rakovník B 0:1 (0:0)

sobota 20. 10. 2018 - 9. kolo Prodiet I. B třídy, sk. A

Družec - Po osmi kolech, osm výher, plný počet bodů. Úctihodná bilance Benficy a velmi těžký soupeř v podání nováčka z Dručce, kde nastupuje řada bývalých hráčů Hostouně, kteří mají zkušenosti s vyššími soutěžemi. Rezervě se podařilo brankou ze závěru utkání prodloužit sérii výher na číslo devět!

Do prvního poločasu vstoupila Družec velmi aktivně a již ve 2. minutě mohla jít do vedení, přesto pohledná akce gólem neskončila. Rakovník se snažil dostat více do hry, ale k větším šancím to nevedlo. V 15. minutě asi ze 30 metrů vypálil Kýzl a jeho střela skončila těsně nad brankou domácího Pergla. Kýzl měl za několik minut další příležitost, když domácí brankář neudržel centrovaný míč, ale ani teď se skóre neměnilo. Poločas plný soubojů a nasazení gól nepřinesl.

Druhé dějství přineslo více vzrušení před bránami obou celků, což se nezaujatému divákovi muselo o poznání více líbit. 63. minuta nabídla pokutový kop pro rezervu SK. Kapitán hostů Fojtík neudržel nervy na uzdě, a tak ani jeho pokus rozhodujícího gólu nedocílil. Pak tedy převzali iniciativu domácí a několik vypracovaných šancí bylo nadějných, ale brankář Kudrna hosty podržel a navýšil šance, že jejich tým zůstane i po 9. kole stále neporažen.

Rozuzlení přišlo až v samotném závěru. V 86. minutě dostal Nováček míč do tahu a hnal si to na bránu. Svou ranou trefil pouze brankáře Pergla od toho se míč odrazil k volnému Holubovi, který byl na hřišti necelých 25 minut, a ten z hranice vápna trefil takřka prázdnou svatyni – 0:1.

zdroj: fotbalunas.cz