Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR

SK Rakovník B - SK Slaný B 5:3 (3:3)

neděle 28. 10. 2018 - 10. kolo Prodiet I. B třídy, sk. A

Rakovník - Do souboje rezerv z čela tabulky mělo lepší výchozí pozici Slaný, neboť jejich A-mužstvo hrálo v sobotu, zatímco rakovnické A-mužstvo bojovalo ve stejný čas o divizní body na Admiře Praha. Dle pozice v tabulce byla naše Benfica ovšem favoritem, protože dosud neztratila ani bod. V brance domácích si debut v dospělé kategorii odbyl šestnáctiletý Vladimír Týče.

Od začátku bylo jasné, že se na rakovnickém trávníku odehraje zajímavý zápas. Hned první akci si připravili domácí hráči, ale Nováček hlavou minul, a tak začali úřadovat hosté. Skvěle hrající Žahour ukázal, proč je členem týmu krajského přeboru. Již ve 4. minutě se vydal sám na brankáře Týčeho a trefil přesně – 0:1. O dvě minuty později po chybě domácí obrany měl Žahour druhý pokus a i z tohoto souboje proti brankáři vyšel jako vítěz a navýšil – 0:2.

V tu chvíli se už domácí probudili a přišel jejich čas. Ve 12. minutě byl v pokutovém území faulován Kýzl, penaltu proměnil a zavelel k velkému obratu – 1:2. Další akci, kterou vedl Mates, stihl brankář vyrazit. Jenže ji vyrazil pouze k dobře stojícímu Nováčkovi, ten šikovně nastřelil Matese a bylo vyrovnáno – 2:2. Obrat byl dokonán v 17. minutě, kdy Kýzl vystihl rozehrávku hostů, poradil si s posledním obráncem a obstřelil brankáře – 3:2. Aby toho nebylo málo, tak o minutu později se k míči a do dobré pozice dostal Žahour a zkompletoval svůj hattrick – 3:3. První poločas další góly nepřinesl a oko rozmlsaného diváka z první dvacetiminutovky bylo jistě trošku zklamané.

Rozjetý vlak jménem SKR se tento podzim nenechá jen tak zastavit, nepodařilo se to ani silným hráčům ze Slanýho. Začátek druhého poločasu byl bojovný a do 60. mintuy velice vyrovnaný. Kýzl toužil po hattricku, a tak své štěstí zkoušel dál. Jeho tvrdá střelu z boku, kterou brankář vyrazil, byla jen posledním varováním. Ze strany totiž skvěle nacentroval Mareš, Kýzl si pohotově naběhl a hlavou udeřil potřetí – 4:3.

Další vývoj byl v režii domácích, útoky podnikali ze zabezpečené obrany a hosty k ničemu nepouštěli. Vítězství pojistil v 90. minutě Gregor po individuální akci, kdy prošel slánskou obranou jako nůž máslem a předložil Faiglovi, který vystřelil a Čáblík ve snaze situaci zachránil srazil míč do vlastní brány – 5:3. Rakovník opět ukázal svou sílu a má nejlépe nakročeno, aby pozdimní část soutěže zvládl bez ztráty kytičky.

zdroj: fotbalunas.cz