Partneři klubu:
Pivovar KrušoviceFroněk – dopravní stavbyMarius PedersenUmbroArboeraSecuritasStředočeský krajlogo viola cbEnergie sedalogo loex cblogo rakovnik cbMSMT_CR 

FC Rokycany - SK Rakovník B 7:0 (4:0)

neděle 10. 02. 2019 - Přípravné utkání

Plzeň - První přípravné utkání pro B-mužstvo bylo hodně náročné. Na umělé trávě na Doubravce se svěřenci Zdeňka Weise střetli s Rokycany, které aspirují na postup do divize.

FC Rokycany - SK Rakovník B 7:0 (4:0)

Od začátku zápasu bylo vidět, kdo bude udávat tempo. Rokycany využívaly dlouhých míčů a byly za to odměněny. Pešek si se dvěma střelami v úvodu poradil, ale na další byl již krátký. Soupeř Rakovnických dominoval, netrvalo dlouho a přidal po zmatkách v rakovnické obraně další branku. I rakovnická Benfica měla dvě ojedinělé šance. Nejprve zkoušel Holub lob přes brankáře, ale Houdek ukázal své kvality a míč konečky prstů vyškrábl.

Ve druhé šanci našel Nováček přesně Weise, ale ten extachovského brankáře také nepřekonal. Rokycany do poločasu přidaly ještě dvě branky, jednou míč skončil na tyči a celkově hru kontrolovaly. Druhá polovina nabídla vyrovnanější obraz hry, ale stále měly Rokycany navrch. Plzeňský celek využíval okének v rakovnické obraně a trefil se ještě třikrát. Nejprve po křídelní akci, následně po chybně rozehraném kopu soupeře z vlastní poloviny po samostatném nájezdu a naposledy po propadlém míči ve vápně. Na sedm branek mohl odpovědět čestným gólem Faigl, ale prudkou přízemní střelu poslal jen do nohou brankáře. V zápase se projevila rozdílná část přípravy mezi oběma celky.

Zdeněk Weis, trenér: "Původně jsme tento zápas vůbec neměli odehrát, bylo to domluvené pro A-tým. Soupeř je na špici v plzeňském krajském přeboru a na hřišti to také bylo vidět. Do zápasu jsme šli s jedním tréninkem bez balonu, takže to ani nemůžu hodnotit."

SKR B: Pešek - Mates, Weis, Fojtík, Titlbach - Mareš, Koch, Gregor, Jirásek, Nováček - Kýzl. Střídali: Holub a Faigl.

 

autor: Tomáš Pešek