AFK Tuchlovice - SK Rakovník 0:1 po pen. (0:0)

19. 03. 2016 - 17. kolo Krajský přebor 

Od počátku bylo utkání velmi bojovné a první vážnější okamžik přišel až ve 25‘, kdy Gašpárek střelou z úhlu prověřil pozornost Pečonky. Ve 28‘ se po chybné rozehrávce Kučery domácí dostali do rychlého brejku, ale Balík dobrou příležitost promarnil. Ve 41‘ přišla největší šance celého utkání. Po rohovém kopu hostí se míče zmocnil Fitko, rychle posunul míč na rychlonohého Kudelu, který utekl obraně hostů a po kličce Šimkovi poslal míč do odkryté branky. Radost domácím ovšem pokazil navrátivší Pucholt, který míč vykopnul na brankové čáře.

Druhý poločas přinesl podobný obraz hry. V 55‘ akrobaticky zakončil Isteník, ale jeho střela minula branku. O minutu později vyslal Pucholt kolmicí Červeného, který šel z úhlu sám na Pečonku. Ten však bravurním zákrokem uhájil čisté konto. Z následného rohového kopu se ocitl ve velké příležitosti Rohla. Jeho hlavičku ovšem zneškodnil Pečonka. V 64‘ se do velké šance dostal Isteník, ke kterému se dostal odražený míč. Znovu byl proti výborný Pečonka. V 89‘ mohli rozhodnout domácí, ale Brož hlavičkoval mimo branku. O vítězi museli rozhodnout pokutové kopy. Vítěznou penaltou se prezentoval Fojtík, když předvedl „panenkovský“ dloubáček.

Penalty proměnili: Hajník, Kedroň, Jalaghonia – Červený, Faigl, Sklenka, Fojtík.

Penalty neproměnili: Peroutka, Hafenrichter – Isteník.

SKR: Šimek – M. Kučera (79. P. Tvrz), Hornof, Rohla, M. Beneš – J. Červený, Sklenka, Fojtík, Pucholt (89. Faigl) – Isteník, Gašpárek. Trenér: Miroslav Procházka.

autor: Marek Tvrz