SK Rakovník - SK Rejšice 1:2 (0:2)

27. 03. 2016 - 18. kolo Krajský přebor

Do utkání vstoupili výrazně lépe hosté, neboť se v první pětiminutovce usadili na polovině Rakovníka. Vyústěním tlaku byla obrovská šance Kopeckého po rohovém kopu, který nikým nehlídaný nedokázala svoji hlavičku zamířit mezi Šimkovy tyče. Na úvodní tlak Rejšic odpověděl Rakovník v 6' pohlednou akcí, ze které mohl vytěžit Gašpárek po precizním centru Beneše úvodní branku. K radosti domácím ovšem předvedl brankář Novák bravurní robinsonádu a hlavičku Gašpárka vytěsnil. V 18' předvedli pěknou akci hosté, na jejímž konci zamířil Dufek do prázdné branky – 0:1. Ve 33' hosté předvedli další parádní akci rychlou akci, když Kučera ztratil míč na útočné polovině. Míč se dostal za rakovnickou obranu k Bělíkovi, kterého ovšem brilantně vychytal Šimek. O minutu později se již hosté radovali podruhé, když se po nepřesné rozehrávce Fojtíka dostaly Rejšice k dalšímu brejku, který zakončil Bělík střelou do prázdné branky – 0:2. V prvním poločase domácí nepředvedli nic, čím by mohli v pohodě hrající Rejšice překvapit. Hosté se zaslouženě dostali do dvoubrankového vedení.

Do druhé poločasu vstoupili domácí mnohem lépe než do poločasu prvního. V 51' hosté zastavili průnik Jiráska, ale nabídli Rakovníku rohový kop. Ten sice rejšická obrana odvrátila, ale pouze k Jiráskovi, který míč sklepl Fojtíkovi. Rakovnický matador našel na zadní tyči nohu Rohly, který vstřelil svoji první branku v dresu SK Rakovník a vykřesil pro domácí naději – 1:2. V 62' zahrávali domácí trestný kop ze 17 metrů a Novák měl s bombou Červeného co dělat, aby neinkasoval podruhé. Další pěkný moment z domácí strany nastal v 64', kdy se za obranou hostů zjevil Pucholt. Jeho dobře umístěný volej ovšem zblokoval navrátivší obránce na rohový kop. Bohužel to bylo ze strany Rakovníka v tomto zápase vše. V dalším průběhu utkání měli šance pouze hosté. Nejprve v 65' se po ztrátě míče Rohly ocitl nikým nehlídaný Zörkler na zadní tyči, ale svoji velkou šanci neproměnil. V 74' nabídl Beneš špatný odkopem velkou šanci Kořínky. Ten ovšem zamířil pouze do levé tyče Šimkovy branky. Konec utkání i nastavení hosté odehráli zkušeně na polovině Rakovníka a nepřipustili žádné drama. Domácí nyní čeká těžký výjezd na horkou půdu do Dobříše.

Branky: 51. Rohla – 18. Dufek, 34. Bělík.

SKR: Šimek – M. Kučera (46. Jirásek), Rohla, Hornof, P. Tvrz (80. Faigl) – Beneš, Sklenka, Fojtík, Pucholt – J. Červený, Gašpárek (57. Bohatý). Trenéři: Miroslav Procházka a Rostislav Hertl.