MFK Dobříš - SK Rakovník 2:1 po pen. (0:1)

02. 04. 2016 - 19. kolo Krajský přebor 

Domácí do utkání nastoupili bez svých největších ofenzivních hvězd – zraněného Valsy a Maryšky, který začal jen mezi náhradníky. Hostující obranu řídil velmi spolehlivě Červený, který se posunul na post stopera. První šance utkání přišla až v 19‘, kdy po chybné rozehrávce hostující Isteníka se dostal míč po rychlé akci do vápna hostů, kde exligový Dort obešel Červeného. Ten však v poslední chvíli Dorta podrazil a domácí zahrávali spravedlivě pokutový kop. K tomu se postavil Dort a ukázal, že i takto excelentní penaltový specialista se může mýlit, protože jeho pokus k pravé tyči brilantně vyrazil Pešek, který na tento zápas nahradil v brance Šimka. Tento moment hosty nabudil k větší ofenzivní síle. Ve 21‘ zahrával Beneš volný kop z poloviny hřiště. Po jeho dlouhém nákopu do vápna vznikl závar před brankou domácích. Do volného míče se svojí pravačkou z otočky opřel Pucholt a střelou na zadní tyč rozjásal tábor hostujících příznivců – 0:1. Ve 41‘ předvedli pěknou akci dva nováčci v sestavě, kdy mladík Hamouz vysunul přesným pasem Jiráska. Před ním však míč odkopl na rohový kop na poslední chvíli šéf domácí obrany Talůžek. Z následného rohového kopu našel Hamouz parádně Červeného, který svůj volej opřel do pravé tyče Weberovy branky.

Do druhého poločasu vstoupili hosté znovu dobře a po pěkné kombinační akci se v 47‘ v dobré příležitosti ocitl Bohatý, který ovšem v dobré pozici zamířil slabou střelou do náruče Webera. V 49‘ zahrávali rohový kop. Po přetaženém míči na zadní tyči prohrál Fojtík souboj s Talůžkem, který jej vrátil před branku, kde se nejrychleji zorientoval Puchmajer a vyrovnal – 1:1. Od 60‘ bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Hostů z Rakovníka najednou bylo plné hřišti, kdy velmi dobře pracoval střed hřiště s Pucholtem a Sklenkou, kterým dobře sekundovali Gregor s Hamouzem na lajnách. V 63‘ se v další šanci zjevil Bohatý, ale ani tentokrát na Webera nevyzrál. V 76‘ předvedl pěknou kombinační akci Gregor se Sklenkou, který kolmicí vysunul Bohatého, ale ten ve své další šanci neuspěl. Tentokrát měl Weber velké štěstí, neboť Bohatý trefil tyč. Když hosté nevytěžili branku ani ze dvou standardních situací v závěru utkání, tak o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy, kde exceloval domácí brankář Weber, který zneškodnil tři penalty.

Branky: 49. Puchmajer – 21. Pucholt.

PK proměnili: Talůžek, Dort, Procházka – Sklenka.

PK neproměnili: Šrain – Červený, Tvrz, Beneš.

SKR: Pešek – Beneš, Rohla (41. Bohatý), J. Červený, P. Tvrz – R. Hamouz (88. M. Kučera), Fojtík, Sklenka, Isteník (67. Gregor), Jirásek (56. Gašpárek) – Pucholt. Trenéři: Miroslav Procházka a Rostislav Hertl.