SK Rakovník - Slovan Velvary 1:4 (1:2)

10. 04. 2016 - 20. kolo Krajský přebor 

Hned v 5‘ se hosté dostali k rohovému kopu, který byl velmi dobře zahraný a po zakončení hostujícího hráče musel Červený odvracet nebezpečí hlavou na brankové čáře. Bohužel odražený míč napálili hosté do ruky Pucholta a měli k dispozici trestný kop z 16 metrů. Ten parádně zahrál Budějský a nedal Peškovi šanci – 0:1. V 11‘ předvedl hostující Dobiáš parádní uvolnění a následně vyslal tvrdou střelu na přední tyč. Tu s problémy vyrazil Pešek. V 19‘ se hosté dostali do rychlého brejku, který zastavil Sklenka faulem z boku velkého vápna. Následný trestný kop zahrál Mucha na Tenkla. Ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. Ve 28‘ se uvolnil Frohna a vyslal střelu na Peška. Rakovnický brankář jeho pokus stihl vyrazit, ale Frohna měl možnost dorážky. Tentokrát svůj projektil poslal do břevna Peškovy branky. V 38‘ zahrával Beneš volný kop od lajny. Do vápna hostů poslal parádní centr, který jen prodloužil Gašpárek hlavou za Prokešova záda – 1:2. Domácí se nadechovali k lepšímu výkonu, ale bohužel přišla další velká rána, když ve 41‘ obdržel druhou žlutou a následně červenou kartu Červený.

 

Do druhého poločasu domácí tým vstoupil s jediným cílem – vyrovnat jednobrankový deficit i navzdory početnímu oslabení. Ve 48‘ Pucholt obral Frohnu o míč a rakovnický tým se hnal do rychlého kontru. Pucholt předložil míč do ideálnější pozice Gašpárkovi, který si ovšem ukopl míč před brankářem Prokešem a ten jej lapil. V 66‘ vystoupil ze stínu pasivní hry hostů Chrobák se svojí dělovou ráno ze 35 metrů. Pešek ji ovšem vyrazil. V 69‘ překvapil Budějský rotací centru od rohového kopu brankáře Peška a utkání bylo definitivně rozhodnuto – 1:3. V 74‘ předvedli hosté parádní akci, kdy si na nádherný centr Chrobáka naběhl do malého vápna Dobiáš a z bezprostřední blízkosti prostřelil Peška.

SKR: Pešek – P. Tvrz, Fojtík, J. Červený, Beneš – R. Hamouz (52. Mates), Pucholt, Bystřický (71. Isteník), Sklenka, Jirásek (64. Severin) – Gašpárek. Trenéři: Miroslav Procházka a Rostislav Hertl.